פרסום ראשון: היועמ"שית לא מעוניינת בגישור פלילי עם רה"מ נתניהו

היועמ"שית לא מעוניינת בגישור פלילי עם נתניהו

השופט עודד שחם, חבר בהרכב השופטים שדן בתיק האלפים, הציע לאחרונה לשני הצדדים לנהל הליך גישור. בשיחה בין סנגורים לגורמי התביעה נאמר כי אין צורך בזה, וכי יש להמשיך את המשפט כסדרו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו ובהרב מיארה
צילום: צילום: יונתן זינדל ואבשלום ששוני, פלאש 90

פרסום ראשון: גורמי תביעה מטעם היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב-מיארה, מסרו לסנגורים כי היא אינה מעוניינת בניהול הליך גישור פלילי לצורך הגעה להסדר טיעון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. עודד שחם, שופט וחבר בהרכב השופטים שדן בתיק האלפים, הציע לאחרונה לצדדים לנהל גישור בפני שופט אחר כדי להגיע להסדר טיעון בין הנאשמים לבין הפרקליטות, לאחר שנתיים של דיוני הוכחות. ממשרד המשפטים נמסר: "מדובר בספקולציה - טרם התקבלה החלטה".

בשיחה שהתקיימה בין הסנגורים לבין גורמי התביעה נאמר כי אין טעם בגישור פלילי וכי יש להמשיך את המשפט כסדרו. "אם ראש הממשלה נתניהו מעוניין בהסדר טיעון, הוא יכול לפנות ישירות ליועמ"שית עם הצעה. אין צורך בתיווך של שופט". יש לציין כי טרם התקבלה החלטה סופית ורשמית, וכי היא צפויה להתקבל בהקדם ולהימסר לבית המשפט.

בתחילת השבוע פורסם בכאן רשת ב כי התביעה וההגנה במשפט נתניהו הגיעו להבנות על קיצור רשימת עדי התביעה ביותר מ-60. המשמעות היא כי בתוך כשנה תסתיים עבודת התביעה, ובתוך כשנה וחצי ראש הממשלה יעלה על דוכן העדים בפתח פרשת ההגנה. כמו כן, דווח כי מסתמן שהיועצת המשפטית לממשלה תוותר על ההצעה לנסות לפעול לגישור בין הצדדים כדי להגיע לעסקת טיעון.

הפופולריים