בתום דיון בלשכת רה"מ: נוסח תשובת המדינה לפינוי חאן אל אחמר ישונה

נוסח תשובת המדינה לפינוי חאן אל אחמר ישונה

אחרי התנגדות סמוטריץ' לעמדת המדינה, לפיה יש לדחות את הפינוי - סיכם שר האוצר עם נתניהו על הכנסת שינויים בנוסח שיעודדו את הפינוי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אל-ח'אן אל-אחמר خان الأحمر
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

בישיבה על עמדת המדינה העדכנית לגבי פינוי חאן אל אחמר שהתקיימה בלילה, סיכמו ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ ושר הביטחון יואב גלנט לשנות את נוסח תשובת המדינה לבג"ץ. כך דווח היום (שני) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב.

חבר הכנסת צבי סוכות התייחס לפינוי בריאיון עם אסף ליברמן וקלמן ליבסקינד ברשת ב, ואמר: "צריך לפנות את חאן אל אחמר – זו העמדה שלנו, אנחנו רוצים לנטרל את זה שהמקום הזה הוא סמל"

תשובת המדינה שתוגש בהמשך היום לא תהיה שונה דרמטית מהתשובה המקורית, אבל יוכנסו בה שינויים לבקשת השר סמוטריץ׳ - שעשויים לעודד את השופטים להורות לממשלה לפנות את חאן אל אחמר. הדיון אצל ראש הממשלה, הגיע בעקבות התנגדותו של סמוטריץ' לעמדת המדינה העדכנית לגבי פינוי חאן אל אחמר.

אתמול, המדינה הייתה צפויה לבקש לדחות את העתירה שדורשת לפנות את המתחם, בנימוקים שונים - למשל שלפינוי המקום בעת הזו עלולות להיות השלכות שליליות על המצב הביטחוני, שהפינוי עלול לפגוע בישראל מבחינה מדינית, ושהוא מנוגד להבנות שהושגו ב"פסגת שארם" הבין לאומית, שמטרתה הייתה להביא לרגיעה באזור סביב הרמדאן.

בתחילת חודש מרץ, דחה ראש הממשלה את ההכרעה בנושא חאן אל אחמר לאחר חג רמדאן. לפני כחמש שנים פסק בג"ץ כי המדינה יכולה לפנות את חאן אל אחמר, אך לא קבע כי היא מוכרחה לעשות זאת. ייתכן שבעתירה הנוכחית בג"ץ יחייב את המדינה לפנות את המבנים הבלתי חוקיים

הפופולריים