נושאות פרי: הסכמה ראשונה בשיחות ההידברות על הרפורמה המשפטית

הסכמה ראשונה במו"מ על הרפורמה המשפטית

צוותי הקואליציה והאופוזיציה סיכמו שחוקי יסוד יעברו בקריאה רביעית • בסביבת נתניהו רוצים להעביר קודם את התקציב, לפני המשך החקיקה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צוותי ההידברות בבית הנשיא
צילום: צילום: קובי גדעון, לע"ם

כחודש לאחר תחילת ההידברות בבית הנשיא סביב הרפורמה המשפטית, הגיעו אתמול (רביעי) צוותי המשא ומתן של הקואליציה והאופוזיציה להסכמה ראשונה - לפיה, חוקי יסוד יעברו בקריאה רביעית, ברוב גדול.

חוקי הכנסת, כולל חוקי היסוד, עוברים כיום ב-3 קריאות. הרעיון שעליו הסכימו הצדדים הוא להעביר את חוקי היסוד בקריאה נוספת, שבה יידרש אישור ברוב גדול יותר מבין חברי הכנסת, שמספרו עדיין לא נקבע. אפשרות אחרת שהועלתה היא לקיים את הקריאה הרביעית לחוקי היסוד בכנסת הבאה, שאחרי זו שהעבירה את החוק ב-3 הקריאות הראשונות.

במקביל, בסביבת נתניהו מעוניינים להעביר את התקציב לפני שיתפנו לכל חקיקה אחרת - כולל של הרפורמה המשפטית וכן של חוק הגיוס וחוק יסוד לימוד תורה. בכל מקרה, בחודש הקרוב לא ינסו להעביר חקיקה משפטית.

בליכוד הכחישו את הדיווח ומסרו כי אין כלל הסכמות. "השיחות מתנהלות בדלתיים סגורות והדלפות שיקריות ומגמתיות לא מועילות למו"מ" - כך הוסיפו. גם מהמחנה הממלכתי נמסר: "לא יהיו שום הסכמות עד להסדרת סוגית הוועדה לבחירת שופטים".

הפופולריים