המרוץ לראשות העבודה: לוין פרש והביע תמיכה בגבאי

המרוץ לראשות העבודה: לוין פרש והביע תמיכה בגבאי

האלוף במילואים עמירם לוין הסיר את מועמדותו וקרא לתמוך בשר לשעבר אבי גבאי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבי גבאי ועמירם לוין
צילום: צילום: יח"צ עמירם לוין

אלוף במילואים עמירם לוין הודיע היום (שישי) על הסרת מועמדתו מהמרוץ לראשות מפלגת העבודה והביע תמיכה בשר לשעבר אבי גבאי. במסיבת עיתונאים משותפת בבית סוקולוב בתל אביב אמר לוין כי הוא שלם עם ההחלטה, וכי לא מדובר בהסכם בין השניים, אלא עבודה משותפת. "באתי להתמודד מתוך דאגה לעתידי ולעתיד המפלגה. אני לא פוליטיקאי ולא באתי לסדר לעצמי ג'וב או קריירה, אבל להגיד זה לא מספיק. החלטתי להסיר את המועמדות ולתמוך באבי גבאי לראשות מפלגת העבודה".

לדבריו, "ציבור הבוחרים שלנו מצפה שנגלה אחריות ונעבוד יחד למענם ולמען החברה. היום אנחנו עושים את הצעד הראשון לשינוי. אני קורא לשאר המועמדים: זה הזמן לחשוב על טובת המפלגה לפני טובתכם האישית, הציבור מייחל לזה וזו האחריות שלנו. אני מאמין שבעבודה משותפת יחד עם שותפים רבים שעוד יחברו אלינו, נחזיר את המדינה למקומה הטבעי. צאו להצביע לאבי גבאי".

גבאי הודה ללוין ושיבח את פעילותו הביטחונית רבת השנים. "הבחירות למפלגת העבודה הגיעו לשלב ההכרעה. לפי הסקרים שני מועמדים בסיבוב השני - עמיר פרץ ואני. המשמעות היא שמפלגת העבודה מאסה בשיטה הישנה ובישיבה באופוזיציה. לעמירם היסטוריה אישית שזורה בהיסטוריה של מדינת ישראל, עברו הצבאי המפואר והנועז ותפקידיו היו מתוך תחושה של שליחות. פיו וליבו שווים וכל פעולותיו משרתות את מדינת ישראל. מבחינת עמירם ומבחינתי זה שילוב טבעי של כוחות ענייניים, כלי לתיקון מדינת ישראל. זה שילוב כלכלי וצבאי, פריפריה ומרכז".

הבחירות לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה יתקיימו ב-4 ביולי. עם פרישתו של לוין נותרו חמישה מועמדים מרכזיים: היו"ר יצחק הרצוג, חברי הכנסת עמר בר-לב, עמיר פרץ ואראל מרגלית, והשר לשעבר גבאי.

הפופולריים