משבר הגיור: יוקם צוות שיחפש פתרונות

משבר הגיור: יוקם צוות שיחפש פתרונות

העותרים והממשלה מסכימים להקפיא את כל ההליכים בעניין הגיור. רה"מ יקים צוות שיחפש פתרונות להסדר מוסכם על כל הצדדים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רה"מ בנימין נתניהו
צילום: (מארק ישראל סלם, פלאש 90)

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (שישי) לסוגיית חוק הגיור, בטרם המריא לשטרסבורג כדי להשתתף בטקס האשכבה של קנצלר גרמניה לשעבר הלמוט קוהל. נתניהו אמר כי ברצונו להקים צוות שיחפש פתרונות להסדר שיהיה מוסכם על כל הצדדים: "העותרים וממשלת ישראל מסכימים יחד להקפיא את כל ההליכים, להקפיא את הליכי העתירה בעניין הגיור בבג"ץ, להקפיא את עניין החקיקה בממשלה ובכנסת בעניין הגיור, והדבר הזה כמובן מאפשר לי גם להקים צוות שיעבוד כחצי שנה ויחפש פתרונות להסדר מוסכם בנושא הגיור".

בסוכנות היהודית אמרו כי הם מקדמים בברכה את ההודעה של ראש הממשלה על כך שהמאמצים המרוכזים לפתרון משבר חוק הגיור נשאו פירות, ושהם מקווים שאותה רוח שהופגנה ביומיים האחרונים תוביל לפתרונן של הסוגיות הקשורות למתווה הכותל בהתאם להסכם שאליו הגיעו בעבר כל הצדדים הנוגעים בדבר. 

מנגד, תקף ח"כ משה גפני (יהדות התורה) את הרפורמים ואמר כי הם מחבלים בתורה וכי אינו מוכן להתדיין עמם:"לעולם לא תהיה התדיינות עם הרפורמים שמחבלים בתורה הקדושה, אנחנו נאמנים לדרכנו, שאם העותרים ימשכו את עתירתם - לא תהיה חקיקה. אם לא, נחוקק חוק שיסדיר את המצב. הדיבורים בשם 'יהדות התפוצות' הן שקר מוחלט, למעלה ממחצית מחברי איפא"ק הם דתיים וחרדים והגיע הזמן להפסיק להלך אימים על הפסקת תרומות ופגיעה במדינת ישראל - בנוסח האיחוד האירופי".

מוקדם יותר היום שר הפנים אריה דרעי וח"כ גפני פוצצו בכעס את ישיבת הקואליציה שכינס ראש הממשלה על מנת לדון במשבר סביב חוק הגיור, בעקבות בקשתו של נתניהו להוציא הודעה משותפת ביחד עם נציגות יהודי התפוצות.

חוק הגיור קודם ע"י המפלגות החרדיות במטרה להחזיר את השליטה הבלעדית של מערך הגיור הממלכתי והרבנות הראשית על תחום הגיור. לפי החוק, רק מערך הגיור הממלכתי יוכל לגייר חוקית בישראל. בשנה שעברה איבדה הרבנות את שליטה הבלעדית לאחר שבג"ץ פסק שבתי דין פרטיים יוכלו לגייר.

הפופולריים