ברק הביע תמיכה בגבאי: "יכול להוביל מהפך"

ברק הביע תמיכה בגבאי: "יכול להוביל מהפך"

יו"ר מפלגת העבודה לשעבר תומך במועמד: "יש בו קסם". ניסנקורן ומיכאלי במחנה של פרץ
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ עמיר פרץ לצד יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג, דצמ
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק הודיע היום (רביעי) כי הוא תומך באבי גבאי בבחירות ליו"ר מפלגת העבודה. "תוצאה מרתקת בעבודה. שני אנשים ראויים אבל כל כך שונים - עמיר פרץ שייך לעשור הקודם, אבי גבאי שייך לעשור הבא. אבי גבאי הוביל מהפך בעבודה, ויכול להוביל מהפך במדינה. יש בו משהו חדש, טרי, מרענן, קסם של משהו אחר", אמר יו"ר המפלגה לשעבר בסרטון שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו.

גורמים במפלגה אומרים כי ברק מנסה להביא את עמר בר-לב, שהפסיד בסיבוב הראשון, לתמוך בגבאי. ציפי לבני, שנפגשה הבוקר עם גבאי, בוחנת את המשך השותפות עם העבודה. ביכולתו להציע ללבני את תפקיד יו"ר המפלגה והאופוזיציה, שכן הוא אינו חבר כנסת. היא תפגוש מחר את פרץ, ובסביבתה אומרים כי הכול פתוח. 

שני המועמדים שהעפילו לסיבוב השני פתחו היום בניסיונות נמרצים לגיוס תומכים לסיבוב השני, שייערך בשבוע הבא. המחוזר העיקרי הוא היו"ר המודח יצחק הרצוג, שעמו נועד גבאי בביתו בשעות הצהריים ולאחריו עם פרץ. הופעתו הפומבית הראשונה של הרצוג תהיה במהלך פגישתו היום עם ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי, בירושלים.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הודיע הבוקר על תמיכתו בפרץ, במהלך שהיה צפוי. יו"ר סיעת המחנה הציוני מרב מיכאלי, שנחשבת למקורבת לפרץ ערב כניסתה למערכת הפוליטית לפני ארבע שנים, הודיעה אף היא על תמיכתה בו.

"אני נרגש לקבל את תמיכתה של ידידתי ושותפתי לדרך חברת הכנסת מרב מיכאלי, מנהיגה פורצת דרך ומובילה בנושא מאבק הנשים לשוויון מלא, מאבק שבעיניי הוא מהחשובים ביותר", כתב פרץ בחשבון הפייסבוק שלו. "קולה החשוב של מירב מהדהד בעצמה גם בדיוני וועדת חוץ וביטחון בה אנו יושבים יחד בשנתיים האחרונות, ובהופעותיה בזירה הבינלאומית בהן היא נאבקת למען האינטרס הישראלי".

מנגד, ההערכות הן כי היו"ר לשעבר שלי יחימוביץ' תודיע על תמיכתה בגבאי ביממה הקרובה. חלק ניכר מתומכיה וחברי הכנסת המזוהים עמה מהווים חלק מהמחנה של השר לשעבר. יחימוביץ' אמרה היום כי היא טרם החליטה, וכי היא שמחה ששני מועמדים בני עדות המזרח הם אלה שהעפילו לסיבוב השני.

"אני מודה לכל המועמדים האחרים, כולם ראויים ביותר, ורוצה להביע את הערכתי העמוקה ליו"ר היוצא יצחק הרצוג", כתב גבאי בחשבון הפייסבוק שלו. "העלייה שלי לסיבוב השני והקולות הרבים שקיבלו מועמדים אחרים שמייצגים את הכמיהה לשינוי במפלגה, ממחישה בדרך הברורה ביותר שזה מה שחברי המפלגה רוצים".

הפופולריים