גבאי הציע להרצוג להמשיך כיו"ר האופוזיציה

גבאי הציע להרצוג להמשיך כיו"ר האופוזיציה

המועמד לראשות המפלגה הבטיח ליו"ר המודח את התפקיד. הרצוג צפוי להכריע בהמשך היום
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבי גבאי ויצחק הרצוג
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

עמיר פרץ ואבי גבאי ימשיכו היום (חמישי) במסע החיזורים אחרי תמיכתם של בכירי מפלגת העבודה. גבאי הציע הבוקר את תפקיד יו"ר האופוזיציה ליו"ר המפלגה המודח יצחק הרצוג, שכן הוא אינו יכול להחזיק בתפקיד כל עוד אינו חבר כנסת. הרצוג צפוי לכנס את פעיליו בשעות אחר הצהריים ולאחר מכן להודיע לאן מועדות פניו.

לדברי גבאי, הרצוג מילא תפקיד זה באופן ראוי. "תפקיד יו"ר האופוזיציה אינו מטבע לסחור בו. הרצוג נבחר והביא 24 מנדטים, ואין חובה להחליף אותו. להיפך, ההוגנות והענייניות מחייבים שימשיך בתפקיד, ואשמח אם יסכים לכך", כתב בחשבון הפייסבוק שלו.

המועמד לתפקיד יו"ר המפלגה קרא לבכירים נוספים לאחד שורות לקראת הבחירות הבאות לכנסת. "כמובן שאני קורא לו, כמו לעמר בר-לב ולאראל מרגלית, להצטרף אליי כדי להחליף את נתניהו. אנחנו מתחילים במסע להרחבת הקהלים שתומכים בנו".

מנגד, להרצוג יש היסטוריה משותפת עם פרץ. כך, למשל, היו"ר המודח נבחר ב-2013 גם בזכות כוחות פוליטיים שהגיעו מסביבתו של פרץ. אחיו של המועמד הנוכחי לתפקיד היו"ר, אלברט פרץ, אף שימש ראש מטה של הרצוג. 

בכיר נוסף במפלגה שמחוזר על ידי השניים הוא ח"כ מרגלית, שהפסיד בסיבוב הראשון. גורמים בסביבתו אומרים כי גבאי יודע שבכוחו של מרגלית להביא קולות פוטנציאליים. השניים נועדו אמש בפגישה שנמשכה כשעתיים והוגדרה "כנה וטובה". הבוקר נפגש מרגלית עם פרץ, שביקש את תמיכתו. 

שמות נוספים שטרם הודיעו רשמית על תמיכתם הם חברות הכנסת שלי יחימוביץ', שצפויה ללכת עם גבאי, וסתיו שפיר. תפקיד יו"ר האופוזיציה יכול להוות שיקול בהחלטתה של יחימוביץ'. ציפי לבני, חברת המחנה הציוני, תחליט בין היתר בהתאם לשיתוף הפעולה העתידי של השניים עם "התנועה". 

הסקרים שבחנו את יכולותיהם של שני המועמדים מראים כי פרץ וגבאי אינו מהווים איום על השלטון. כפי שפורסם ב"כאן 11", רוב הציבור רואה בראש הממשלה בנימין נתניהו את המועמד המתאים ביותר לתפקיד גם כששני המועמדים בעבודה נלקחים בחשבון בבחירות ארציות. גם במספר המנדטים, נראה כי פרץ וגבאי לפי שעה אינם מהווים אלטרנטיבה שלטונית. בראיון למהדורת הערב אמר אתמול פרץ כי ינצח את הסקרים ואת נתניהו, כפי שעשה בעבר. 

הפופולריים