יחימוביץ' הודיעה: תומכת בגבאי לראשות העבודה

יחימוביץ': תומכת בגבאי לראשות העבודה

ארבעה ימים לפני הסיבוב השני, הודיעה ח"כ שלי יחימוביץ' כי תעניק את תמיכתה לגבאי: "יעשה טוב"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: יוסי זמיר ויונתן זינדל, פלאש 90
צילום: צילום: יוסי זמיר ויונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ שלי יחימוביץ' הודיעה היום (רביעי) כי היא מעניקה את תמיכתה לאבי גבאי בבחירות ליו"ר המפלגה, ארבעה ימים לפני שיתמודד בסיבוב השני מול עמיר פרץ. היו"ר לשעבר נימקה את בחירתה בכך שגבאי "אדם נקי ואינטליגנטי, שיעשה טוב".

בפוסט שפרסמה בדף הפייסבוק שלה כתבה יחימוביץ': "את הפתק עם שמו של גבאי אשים בקלפי ביום שני בידיעה שאני נותנת את קולי לאדם נקי כפיים, אינטליגנטי בצורה יוצאת דופן ואמיץ, שיעשה טוב למפלגה שלי ולמדינה". על דבריו של גבאי הבוקר, לפיהם לא יתנגד שהיו"ר המודח יצחק הרצוג ימשיך לעמוד בראש האופוזיציה, אמרה יחימוביץ' כי מדובר ב"מופת להתנהגות אצילית".

לאחר הודעת יחימוביץ', ימשיכו שני המועמדים לחזר בימים שנותרו אחר תמיכת חברי המפלגה. מלבד הרצוג, שמות בולטים נוספים שטרם הודיעו אם יבחרו בגבאי או בפרץ הם ח"כ אראל מרגלית, שהפסיד אף הוא בסיבוב הראשון, ח"כ סתיו שפיר, וכן יו"ר התנועה, ציפי לבני. לבני צפויה לבחור מבין השניים בהתאם לשיתוף הפעולה שלהם עם התנועה.

הסקרים שבחנו את יכולותיהם של שני המועמדים מראים כי פרץ וגבאי אינו מהווים איום על השלטון. כפי שפורסם ב"כאן 11", רוב הציבור רואה בראש הממשלה בנימין נתניהו את המועמד המתאים ביותר לתפקיד גם כששני המועמדים בעבודה נלקחים בחשבון בבחירות ארציות. גם במספר המנדטים, נראה כי פרץ וגבאי לפי שעה אינם מהווים אלטרנטיבה שלטונית. בראיון למהדורת הערב אמר אתמול פרץ כי ינצח את הסקרים ואת נתניהו, כפי שעשה בעבר. 

הפופולריים