יחימוביץ': גבאי פונה לציבורים חדשים, כולל המזרחי

יחימוביץ': גבאי פונה לציבורים חדשים, כולל המזרחי

יו"ר העבודה לשעבר: "בימין לא רוצים שגבאי ייבחר". ח"כ שמולי: "לא הזנחנו את הפריפריה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: פלאש 90
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"אבי גבאי פונה לציבורים חדשים, כולל זה המזרחי - ואנחנו לא מהססים לומר את זה". כך אמרה הערב (שישי) יו"ר מפלגת העבודה לשעבר, שלי יחימוביץ', בראיון באולפן "חדשות השבוע" בכאן 11 לקראת סבב ההצבעה המכריע בפריימריז. יחימוביץ', שהכריזה על התמיכה בגבאי רק לאחר שהעפיל לסיבוב המכריע, הבהירה כי בחרה בו גם בהצבעה הראשונה.

"הרוח נטתה לכיוון של גבאי. אני משוכנעת שהוא יוכל להביא קהלים חדשים, ואני מדברת גם על הפריפריה וגם על עדות המזרח. אנחנו לא מהססים לומר את זה. השיח המזרחי מוכחש וצריך לדבר אותו", הסבירה יחימוביץ'. לדבריה, "במפלגות הימין לא היו רוצים שאבי גבאי ייבחר, כך אמרו לי".

יחימוביץ' התייחסה גם להצעה של גבאי ליו"ר המפלגה היוצא, יצחק הרצוג, להמשיך לכהן כיו"ר האופוזיציה ואמרה כי "זו הייתה הצעה אצילית וללא תנאים". היא הוסיפה כי גבאי, אם ייבחר, ישמור על השותפות עם ציפי לבני והתנועה: "הצירוף שלה לעבודה היה מעשה נכון ומוצלח. אבי גבאי יוכל לתחזק את השותפות עם לבני".

גם ח"כ איציק שמולי, העומד בראש המטה של עמיר פרץ, התארח באולפן ואמר: "אנחנו לא מתכוונים להתנצל על הניסיון הרב שיש לעמיר. מפלגת העבודה לא זנחה את הפריפריה, ואי אפשר להפיל עליה את כל הצרות של הפריפריה אחרי שנים מחוץ לשלטון". על הפריימריז אמר שמולי: "למרות הדיבורים סביב מפלגת העבודה, זה יצר עבורנו מומנטום חיובי".

הפופולריים