בכיר בחמאס: העסקה נמצאת בקיפאון מלא

בכיר בחמאס: העסקה נמצאת בקיפאון מלא

בארגון מכחישים התקדמות במגעים, ודורשים את שחרור אסירי עסקת שליט שנעצרו מחדש
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הדר גולדין ואורון שאול
צילום: צילום: פלאש 90

בכיר בחמאס מכחיש כי ישנה התקדמות במגעים לעסקת חילופי שבויים בין הארגון לישראל, כפי שפורסם בימים האחרונים, ואומר כי העסקה נמצאת ב"קיפאון מלא". בראיון שפורסם היום (ראשון) באתר חדשות "אל-חליג' און-ליין" במפרץ הפרסי, ציין הבכיר כי גורמים בין-לאומיים מנסים להניע את הסוגיה, אך מדובר במגעים שוליים בלבד ואין תיווך מצרי או רוסי בפרשה.

איש החמאס שב ואמר כי ארגונו מתנה כל תזוזה בפרשה בשחרור אסירי עסקת שליט, שנעצרו מחדש. לדבריו, חמאס לא ימסור שום מידע על השבויים הישראלים בלי שחרור חברי הפרלמנט הפלסטינים, והאסירות והקטינים הכלואים בישראל.

לפני שבועיים פרסם כתבנו המדיני, אמיר בר שלום, על פגישות אינטנסיביות בין גורמים בישראל ובחמאס, שנועדו לקדם את שחרור האזרחים הישראלים ואת גופות חיילי צה"ל שנמצאים בעזה. המגעים, שנעשים בתיווך של גורם שלישי, צברו תאוצה מאז חזרתו של ראש החמאס בעזה, יחיא סינוואר, לאחר ששב מביקורו במצרים.

אתמול דיווח העיתון הלבנוני "אל-אחבאר", כי ישראל וחמאס קרובות לעסקה. בדיווח נכתב, כי מדובר בעסקה הדומה לזו שהייתה בין ישראל לחמאס בשנת 2009, שכללה שחרור של יותר מ-20 אסירות פלסטיניות תמורת אות חיים מגלעד שליט בדמות קלטת וידאו. עוד נמסר, כי העסקה צפויה להתבצע בתוך שלושה חודשים וישראל כבר הביעה נכונות בנושא, אך עדיין מהססת.

הפופולריים