ביקורת בממשלה על המגעים עם חמאס: "זו טעות"

ביקורת בממשלה על המגעים עם חמאס: "זו טעות"

בנט על עסקת השבויים הנרקמת: "אסור לשחרר מחבלים תמורת גופות". קרא: "לא דווח לנו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר החינוך נפתלי בנט מגיעה לישיבת הקבינט, 25 ביוני
צילום: צילום: פלאש 90

שרים בממשלה מתחו היום (ראשון) ביקורת על העסקה המתגבשת בין ישראל לחמאס, ולפיה ישוחררו אסירים ביטחוניים מבתי הכלא בישראל תמורת שחרורם של האזרחים המוחזקים ברצועת עזה ועבור גופותיהם של אורון שאול והדר גולדין, שנהרגו במהלך מבצע "צוק איתן". לפי הדיווח אתמול בעיתון הלבנוני "אל-אחבאר", הצדדים קרובים להסכם, שיתמשש בשתי פעימות.

שר החינוך נפתלי בנט התנגד לעיקרון העסקה הנרקמת. "אסור לשחרר מחבלים חיים תמורת גופות ילדינו", צייץ בחשבון הטוויטר שלו. "יש להגביר לחץ ולהכאיב לחמאס כך שלא ישתלם לו להחזיק בגופות. חטיפה צריכה להיות נטל ולא נכס".

השר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי אמר לפני ישיבת הממשלה הבוקר כי יש לקחת את הדיווחים בערבון מוגבל. "מדובר בדיווחים פלסטיניים, כך שיש לצאת מנקודת הנחה שאולי הם אינם משקפים את המציאות. אבל במידה וזו כן המציאות, אני חושב שזו טעות. אין לשחרר מחבלים. לא תמורת מידע ולא תמורת גופות ולא תמורת מסתננים שהגיעו לעזה מדעתם".

שר התקשורת איוב קרא אמר בפתח ישיבת הממשלה כי השרים כלל לא עודכנו בנושא. "מהדיווח של ראש הממשלה לא נמצא כל זכר לדיווחים הללו", טען.

בכיר חמאס שהתראיין הבוקר לאתר החדשות "אל-חליג' און-ליין" במפרץ הפרסי הכחיש כי ישנה התקדמות בין הצדדים. לדבריו, העסקה נמצאת "בקיפאון מוחלט". הוא הדגיש כי חמאס מתנה כל תזוזה בפרשה בשחרור אסירי עסקת שליט, שנעצרו בשנית, וכי חמאס לא ימסור שום מידע על השבויים הישראלים בלי שחרור חברי הפרלמנט הפלסטינים, והאסירות והקטינים הכלואים בישראל.

הפופולריים