דיון בכנסת: 59% מהציבור הערבי לא מאמין במשטרה

דיון בכנסת: 59% מהציבור הערבי לא מאמין במשטרה

עוד מהנתונים שהוצגו בוועדת הפנים: פערים גדולים בין תחושת הביטחון של היהודים והערבים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה נתניהו בדיון בכנסת על אלימות בחברה הערב
צילום: צילום: קובי גדעון, פלאש 90

נתונים של "קרן אברהם" שהוצגו הבוקר (שלישי) בוועדת הפנים של הכנסת, בנושא מדד הביטחון האישי ביישובים ערביים, מלמדים על פערים ניכרים בתחשות הביטחון בין האוכלוסיה הערבית ליהודית.

על-פי הנתונים, 54% מהציבור הערבי סבורים שקיימת בעיית אלימות ביישוב שבו הם גרים, לעומת 14% בציבור היהודי הסבורים כך. הנתון הבולט ביותר מבין היישובים שנדגמו הגיע מג'סר א-זרקא, שם ענו 88% מהתושבים כי הם אינם מרגישים בטוחים, זאת לעומת 47% בטמרה ו-37% בכפר קאסם.

בכל הנוגע לאמון בגורמי אכיפת החוק והביטחון, ענו 59% מהציבור הערבי כי אין להם אמון במשטרה כלל או שמידת האמון בה מעטה. בחברה היהודית השיעור דומה ועומד על 54%. מדובר בגידול משמעותי באחוזים, ביחס לנתוני הקרן משנת 2014 - אז ענו 41% מקרב הערבים ו-25.1% מהיהודים כי אין להם אמון במשטרה. היישובים הנדגמים שבהם נמצא חוסר האמון הגבוה ביותר הם כפר קאסם (80%) וטמרה (61%).

גם החברה הערבית וגם החברה היהודית אינן מרוצות מפעילות המשטרה. הממוצע הארצי בחברה היהודית עומד על 53%, ואילו בחברה הערבית הממוצע הוא 61%. כמו כן, 63% מהציבור היהודי מאמין כי המשטרה היא זאת שאחראית לדאוג לביטחון ביישוב. לעומת זאת, רק 36% מהאוכלוסיה הערבית חושבת כך.

למרות חוסר האמון בגורמי אכיפת החוק מצד החברה הערבית, 70% מהחברה הערבית מוכנים לקחת חלק במאבק באלימות. בחברה היהודית מדובר ב-39%.

הפופולריים