שטייניץ לכאן רשת ב': "פרשת הצוללות הדהימה והעציבה אותי"

שטייניץ לכאן רשת ב': "פרשת הצוללות הדהימה והעציבה אותי"

שר האנרגיה התייחס לראשונה לפרשה שבה חשודים כמה ממקורביו: "מקווה שתתברר לא כצעקתה". על איראן: "ביצעה התגרות מסוכנת"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר האנרגיה יובל שטייניץ
צילום: צילום: ישראל סלם, פלאש 90

שר האנרגיה, יובל שטייניץ, התייחס היום (ראשון) בפעם הראשונה לחשדות נגד כמה ממקורביו בפרשת הצוללות. בראיון ליומן הצהריים בכאן רשת ב', אמר השר כי הפרשה, שבמרכזה חשד לשחיתות סביב רכש ביטחוני שביצעה ישראל, "הדהימה והעציבה אותי מאוד".

"אני לא רוצה להתייחס לחקירות שנמצאות בעיצומן", אמר שטייניץ בפתח דבריו. "זו פרשה שהדהימה והעציבה אותי מאוד, ואני מקווה שבסוף היא לא תהיה כצעקתה". על המעורבות של הסובבים אותו, בהם ראש המטה לשעבר דוד שרן, אמר: "לא ראיתי כלום ואף אחד לא הצביע בפניי על שום סימן".

שטייניץ ציין כי לא זומן לחקירה או לעדות במשטרה בתיק 3000, והוסיף: "אני לא רוצה להתייחס לפרשה מעבר לזה כרגע. אני לא פרשן, וכל מה שאני יודע מגיע מהתקשורת. ניתן לרשויות אכיפת החוק למצות את חקר האמת".

לאורך השבועות האחרונים חקרה המשטרה כמה ממקורביו של שר האנרגיה במסגרת פרשת הצוללות. ברשימה נמצאים יועצו הפוליטי של שטייניץ, רמי טייב, שנחקר בחשד ללקיחת שוחד ולתיווך לשוחד. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי לפי החשד, טייב העביר כסף לעו"ד דב הירש באמצעות צ'ק שעליו היה חתום עד המדינה מיקי גנור - מי שהיה המתווך בעסקת הצוללות עם המספנה הגרמנית טיסנקרופ.

לפני כשבועיים נחקרו גם גיסו של השר ופעיל הליכוד גרי חכים, ויועצו לשעבר בעת שכיהן כשר האוצר, אביעד שי. מלבדם, קיימת הערכה כי יוגש כתב אישום בפרשה נגד דוד שרן, כמו גם נגד השר לשעבר מודי זנדברג והאלוף במילואים אליעזר (צ'ייני) מרום.

שר האנרגיה התייחס בראיון היום גם לתקלה במאגר הגז תמר, שתיקונה מתעכב ועלולה לייקר את מחירי החשמל, ואמר כי מדובר בהוכחה נוספת לנחיצותו של מתווה הגז. "בתוך שנתיים ישראל כבר תהיה מחוברת למאגר גז טבעי שני, ולאחר מכן יגיע גם השלישי. התקלה הזו רק ממחישה את החשיבות העצומה של מתווה הגז", טען שטייניץ.

"איראן מתקדמת לעברנו בכל החזיתות"

השר שטייניץ נדרש גם לניסוי שביצעה איראן בטיל בליסטי חדש במהלך סוף השבוע, וכינה את שיגורו "התגרות מסוכנת וחריפה ביותר". שטייניץ הסביר כי "לכאורה הסכם הגרעין לא כולל טילים בליסטיים, כך שזו לא הייתה הפרה שלו. אבל כשמדברים על ראש נפץ מתפצל, אז הרמז הברור הוא שזו הכנה לקראת נשק גרעיני, והם אומרים את זה בקריצה. זה חמור ביותר".

לדבריו, "איראן מתקדמת לעברנו בכל החזיתות. הם מנסים להפוך את סוריה לבסיס צבאי איראני ולהתפשט בכל רחבי המזרח התיכון, אפילו בתימן. ראש הממשלה קרא בצדק לתקן או לבטל את הסכם הגרעין איתם, וישראל צריכה להיערך לכל - גם להגנה וגם לתגובה".

הפופולריים