פרסום ראשון: נתניהו הורה להקפיא בנייה בירושלים

פרסום ראשון: נתניהו הורה להקפיא בנייה בירושלים

בעקבות פגישות שקיים נתניהו בישראל ובעולם, בין היתר עם טראמפ וגרינבלט, הוחלט שלא לקחת סיכונים ולהקפיא בנייה של יותר ממאה יחידות דיור ברמות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה נתניהו בישיבת הממשלה
צילום: צילום: מרק ישראל סלם, פלאש 90

משרד ראש הממשלה הקפיא בניית מיזם נדל"ני של יותר ממאה יחידות דיור בשכונת רמות בירושלים, למרות שזו עומדות בכל הקריטריונים הנדרשים. כך נחשף הבוקר (רביעי) בכאן רשת ב'.

יחידות הבנייה בשכונת רמות היו אמורות לקבל אישור כבר לפני מספר חודשים, אולם הן עוכבו בשל הנחיות מהדרג המדיני. ההחלטה ככל הנראה התקבלה בשל ביקורים מדיניים שערך ראש הממשלה בנימין נתניהו ברחבי העולם, בהם המסע לאמריקה הלטינית ולניו יורק - שם הוא נאם בעצרת האו"ם ונועד עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. כמו כן, נועד לאחרונה נתניהו עם השליח המיוחד של הממשל האמריקני למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, שביקר בישראל.

לפני מספר חודשים פורסם בכאן 11 מסמך הקפאה, שהכיל בתוכו את כל היחידות שלשכת ראש הממשלה מעכבת בירושלים. מלשכת ראש הממשלה יצאה הכחשה, אך לאחר מכן ניתנה הוראה לאשר את רוב יחידות הדיור שצוינו במסמך שפורסם. מיד לאחר האישורים האלה ניתנה שוב הנחיה לא לאשר אף בנייה מעבר לקו הירוק בירושלים, ללא אישור.

בלשכת ראש הממשלה מכחישים את הטענה כי ישנה הקפאה של הבנייה. גורם במשרד ראש הממשלה טוען, כי  כנראה מישהו במשרד השיכון מנסה לחרחר.

הפופולריים