התגובה הישראלית: תפעל לסגירת משרדי אש"ף בוושינגטון

התגובה הישראלית: תפעל לסגירת משרדי אש"ף בוושינגטון

אחרי הקבלה לאינטרפול, בישראל מתכננים ביחד עם חברי קונגרס אמריקנים לפעול לסגירת המשרד אם הפלסטינים יאיצו את פעילותם בבית הדין בהאג
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נציגי הפלסטינים באינטרפול
צילום: צילום: אי-פי

ישראל מגבשת תכנית ביחד עם חברי קונגרס אמריקנים, שלפיה אם ימשיכו הפלסטינים לקדם את פעילותם בבית הדין הבינלאומי בהאג – יבוצע ניסיון לסגור את משרדי אש"ף בוושינגטון. כך פורסם הערב (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. התכנית גובשה על רקע קבלת הרשות הפלסטינית לשורות האינטרפול. על ההצבעה בנושא פורסם ביום שני בכאן 11. 

התכנית לסגירת משרדי אש"ף בבירה האמריקנית עלתה בפגישה המרובעת שקיים היום ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בירושלים עם שגריר ארצות הברית, דיוויד פרידמן, השליח האמריקני ג'ייסון גרינבלט ושגריר ישראל בארצות הברית, רון דרמר. בתום הפגישה, רמז נתניהו כי "הלוחמה הדיפלומטית של הפלסטינים לא תעבור ללא מענה".

נתניהו כינה בפגישה את הצטרפות הפלסטינים לארגון המודיעין המשטרתי "צעד שמפר הסכמים חתומים עם ישראל". הוא הוסיף כי פעולותיה של ההנהגה הפלסטינית "פוגעות פגיעה חמורה בסיכויים לשלום", והזהיר: "הלוחמה הפלסטינית לא תעבור ללא מענה".

בתוך כך, גורם בלשכתו של יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, אמר היום לכאן 11 כי ההצטרפות לאינטרפול לא נועדה להוציא צווי מעצר נגד בכירים ישראלים. לדבריו, מטרת המהלך מסתכמת בהכרה וחיזוק של המוסדות הפלסטינים בזירה הבינלאומית. מי שדווקא עלולים למצוא את עצמם תחת צו מעצר בעקבות המהלך הם יריביו הפוליטיים הפנימיים של אבו מאזן, ובראשם מוחמד דחלאן.

מדברי הבכיר ברמאללה עולה כי יותר מאשר הכניסה לארגון המודיעין המשטרתי, המהלך שהטריד לאחרונה את הממשל האמריקני הוא דווקא הצטרפות אפשרית של הפלסטינים לארגון העולמי לקניין רוחני של האו"ם. בוושינגטון הבהירו לפלסטינים כי קבלתם לארגון תיאלץ את ארצות הברית לפרוש ממנו לפי החלטת קונגרס, צעד שצפוי להסב לה נזק כלכלי ומסחרי.

הפופולריים