פרסום ראשון: מנדלבליט צפוי להתנגד לשינויי נתניהו ב"חוק הג'ובים"

פרסום ראשון: מנדלבליט צפוי להתנגד לשינויי נתניהו ב"חוק

רה"מ ביקש לבצע שינויים בהצעת חוק ודחה את ההצבעה עליה, אלא שהשינויים עשויים להיתקל בהתנגדות היועץ המשפטי לממשלה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רה"מ בנימין נתניהו עם היועמ"ש אביחי מנדלבליט
צילום: צילום: אלכס קומולויסקי, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, צפוי להתנגד לשינויים שראש הממשלה, בנימין נתניהו, מבקש לבצע בהצעת המחליטים המכונה "חוק הג'ובים" - כך פורסם לראשונה בחדשות הערב (ראשון). היועץ המשפטי צפוי להתנגד לשינוי בהצעה להחלטת ממשלה שתאפשר יותר מעורבות פוליטית במינויים.

בתום דיון סוער שהתקיים הבוקר בישיבת הממשלה הוחלט לדחות את ההצבעה על ההצעה, לפיה יוכלו השרים למנות בעצמם משנה לסמנכ"ל במשרדי הממשלה. ראש הממשלה נתניהו אמר במהלך ישיבת הממשלה כי ההצעה לא מספיק טובה כי אינה מאפשרת למשול. "תראו איך נראות הכלכלות העלובות באירופה שנשלטות על ידי הפקידות", אמר.

היועץ המשפטי לממשלה, באמצעות המשנה שלו עו"ד דינה זילבר, אפשר את ההצעה, אולם קבע שמינוי אותם משנים למנכ"ל יהיה כמשרת אמון, והמשנה למנכל שימונה כך - לא יוכל לדוגמה לתת הוראות ליועמ"ש של אותו משרד, כמו גם לחשב ולכוח אדם. כמו כן הצעת המחליטים שונתה בהתאם לחוות הדעת, כך שובעדות איתור יהיה יותר מקום להשפעה פוליטית, אך תהיה חובת נימוק אם, לדוגמה, יועדף המועמד הפוליטי על פני מועמד שקיבל ניקוד מקצועי גבוה יותר. 

עוד פורסם כי היועץ מנדלבליט פנה לשרת המשפטים, איילת שקד, והוא שבלם כך את המהלך של שינוי ועדות האיתור לתפקידים כמו פרקליט המדינה והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה - שינוי שהיה צפוי לאפשר יותר השפעה הפוליטית בתהליך הבחירה לתפקידים שמוגדרים שומרי סף.

הפופולריים