דיווח: שגרירת ארה"ב בלבנון מתנגדת לדברי ליברמן

דיווח: שגרירת ארה"ב בלבנון מתנגדת לדברי ליברמן

על פי "אל-חיאת", ארה"ב אינה מסכימה עם הקביעה, שאותה הביע שר הביטחון ליברמן, כי צבא לבנון הפך לחיזבאללה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שגרירת ארה"ב בלבנון, אליזבט ריצ'ארד
צילום: צילום: אי-פי

העיתון אל-חיאת, היוצא לאור בלונדון, מפרסם היום (שישי) כי שגרירת ארצות הברית בלבנון, אליזבט ריצ'ארד, מתנגדת לדבריו השבוע של שר הביטחון, אביגדור ליברמן, לפיהם צבא לבנון מוטמע בתוך חיזבאללה. הדיווח התבסס על גורמים רשמיים בלבנון.

על פי העיתון, אותם גורמים רשמיים בלבנון טענו כי השגרירה האמריקנית אמרה לגורמים פוליטיים ודתיים בלבנון כי לארצה אין שום נגיעה לדברי ליברמן. היא שבה והדגישה את תמיכתה של ארה"ב בצבא הלבנוני והודיעה כי מפקד הצבא, הגנרל ג'וזף עוון, צפוי לבוא לביקור רשמי בוושינגטון ולהיוועד עם בכירים במשרד ההגנה.

ביום שלישי השבוע אמר שר הביטחון כי "מבחינת גזרת לבנון, לא מדובר כבר על חיזבאללה בלבד - מדובר על חיזבאללה ועל צבא לבנון, ולצערי זו המציאות. צבא לבנון הפך לחלק אינטגרלי במערך של חיזבאללה תחת פיקודו. צבא לבנון איבד את העצמאות, והפך לחלק בלתי נפרד ממערך חיזבאללה".

למחרת התבטאותו של ליברמן, דחה גורם צבאי בלבנון את הטענה ואמר לעיתון "אל-ג'ומהוריה" כי דברי ליברמן סותרים את המציאות וכי הצבא הלבנוני עצמאי לחלוטין". לדברי הגורם, הצבא כפוף לדרג המדיני בלבנון ואת המדיניות שלו מתווים אך ורק מפקדיו. "ארצות הברית ובריטניה מחמשות את צבא לבנון ובוטחות בו. האם לפי דברי ליברמן, וושינגטון ולונדון מחמשות את חיזבאללה? האם יש לשר ליברמן מידע שאין למדינות אלה?" תהה הגורם הצבאי בלבנון.

הפופולריים