עתירה נגד שר הפנים: "התעלמות מכוונת ממבקשי המקלט מדארפור"

עתירה נגד שר הפנים: "התעלמות מכוונת ממבקשי המקלט מדארפו

המוקד לפליטים עתר לבג"צ בשם שני פליטים הממתינים 4 שנים לתשובה בעניינם. לפי העתירה טופלו רק 8 בקשות מתוך 5,000 שהוגשו על ידי פליטים מהאזור
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנת מסתננים מול הכנסת
צילום: צילום: פלאש 90

פרסום ראשון: המוקד לפליטים ומהגרים הגיש היום (חמישי) עתירה לבג"צ נגד שר הפנים אריה דרעי ומשרדו, בשם שני מבקשי מקלט מדרפור.

לפי העתירה, השניים מחכים ארבע שנים לדיון בבקשות המקלט שהגישו. בנוסף, הם מבקשים מהמדינה לנמק מדוע מתוך כחמשת אלפים בקשות למעמד תושב אושרו עד כה רק שמונה, למרות ביקורת שהשמיע בעבר בג"צ בנושא משך הטיפול בבקשות והתחייבותו של השר דרעי להכריע בבקשות מקלט תוך פרק זמן קצוב.בעתירה צוין כי העולם מכיר ברצח העם בדארפור, וכי יש בכך עילה לבקשת המקלט של השניים בישראל.

"זו מדיניות של המדינה להתעלם מבקשות מקלט", כך אמרו במוקד הסיוע לפליטים. "אף שחוות דעת סודית של משרד הפנים אומרת שאכן דארפורים הם פליטים שמעונים ונמלטים מרצח. השר דרעי המשיך להתחמק מלקיים את חובתו. אלפי אנשים עדיין מחכים לתשובה, השינוי היחידי הוא בתירוצים למחדל".

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר בתגובה: "לאחרונה הודיעה המדינה כי לאחר הוראתו של ראש הממשלה, שר הפנים והיועץ המשפטי, הוחלט שיינתן מעמד ארעי מטעמים הומניטאריים למאתיים דארפורים. בהמשך תיבחן המדיניות הכוללת בנושא. ומעבר לכך, הסוגיה במלואה תתברר בבית המשפט".

הפופולריים