הבית היהודי לביטן: עצור את קידום חוק חקירות ראש הממשלה

הבית היהודי לביטן: עצור את קידום חוק חקירות ראש הממשלה

במכתב שהעבירה ליו"ר הקואליציה, דורשת מפלגתו של בנט לעצור את קידום "החוק הצרפתי" בטענה כי הוא מנוגד להסכמים הקואליציוניים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט ויו"ר הקואליציה דוד ביט
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סיעת הבית היהודי שיגרה היום (רביעי) מכתב ליו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, שבו היא דורשת ממנו לעצור את קידום "החוק הצרפתי" המונע חקירות של ראש ממשלה מכהן. בסיעה הסבירו כי מכיוון שמדובר בחוק יסוד, שינויו אסור על פי ההסכמים הקואליציוניים שנחתמו בין הצדדים, המחייבים את הסכמת כל הסיעות.

"בישיבת הסיעה שהתקיימה ביום שני, קיימה סיעת הבית היהודי דיון מהותי ומעמיק בהצעת החוק", נכתב בפנייה לביטן שהועברה מטעם יו"ר הסיעה, ח"כ שולי מועלם. "בדיון התגלעו חילוקי דעות משמעותיים בין חברי הסיעה ולא הושגה הסכמה. לאור חילוקי הדעות המהותיים, ולאור הסעיף בהסכמים הקואליציוניים שלפיו שינוי חוקי יסוד יחוקק אך ורק בהסכמת כל אחת מסיעות הקואליציה – אני מבקשת לא להעלות את הצעת החוק בשלב זה".

אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 על הצעת הפשרה שגיבשו בבית היהודי על רקע הכוונה לקדם את החוק, שלפיה תוחזר החסינות האוטומטית לראש הממשלה וגם לחברי הכנסת.

בסיעת הבית היהודי הוחלט להציע לליכוד הצעת פשרה, בעקבות הכוונה במפלגת השלטון לקדם את החוק הצרפתי, שנועד להשהות את חקירות ראש הממשלה - כך נחשף הערב (שלישי) בכאן 11. מדובר בהצעה מרחיקת לכת עוד יותר מ"החוק הצרפתי", משום שחסינות כזו תחול גם על החקירות הנוכחיות נגד ראש הממשלה שכבר נפתחו.

בנוסף, המשמעות של הצעת החקיקה של הבית היהודי היא שכדי להגיש כתב אישום, הכנסת תידרש להסיר את חסינותו של נתניהו. כל עוד זה לא יקרה - ראש הממשלה יהיה מוגן מפני כתב אישום.

הפופולריים