פרסום ראשון: הממשלה משקיעה מיליונים בתכניות בנייה סמוך למחסום קלנדיה

פרסום ראשון: הממשלה משקיעה מיליונים בתכניות בנייה סמוך

לפי התוכניות בירושלים תוקם שכונה חדשה ליהודים, ובה כעשרת אלפים יחידות דיור באזור התעשייה עטרות מעבר לקו הירוק
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחסום קלנדיה
צילום: צילום: קובי גדעון, פלאש 90

הממשלה העבירה בימים האחרונים מיליוני שקלים לקידום תכנית לבניית שכונה חדשה באזור התעשייה עטרות בירושלים - כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. חוק סיפוח גוש עציון ומעלה אדומים לירושלים צפוי להגיע לכנסת ביום ראשון.

לפי התכנית תוקם שכונה חדשה ליהודים, ובה כעשרת אלפים יחידות דיור מעבר לקו הירוק בירושלים, סמוך למחסום קלנדיה. בירושלים לא הוקמה שכונה חדשה מעבר לקו הירוק מאז שנות התשעים. העברת הכספים ממשרד האוצר מרמזת שהממשלה רואה בתכנית משהו רציני ששווה להשקיע בו. עם זאת, גורמי תכנון בירושלים קוראים לה לא פחות מפנטזיה.

"בנייה של עשרת אלפים במרחב עטרות היא מעשה ציוני, התיישבותי חשוב ממדרגה ראשונה", כך אמר היום לכאן שר הבינוי יואב גלנט, שהוסיף כי "משקיעים היום את הכספים הראשונים בתכנון כדי שזה יצא לדרך".

האזור בו מתוכננת הקמת השכונה החדשה

משלום עכשיו נמסר בתגובה כי "נראה שהשר גלנט החליט לעקוף מימין את חבריו בליכוד ובבית היהודי ולשרת את האינטרס המתנחלי על חשבון האינטרסים הישראליים". בתנועה אמרו כי"זאת תוכנית מטורפת, הן מבחינה מדינית והן מבחינה תכנונית. ניסיון לתקוע טריז בלב רצף אורבני של מאות אלפי פלסטינים. מאז הר חומה שהוקמה בשנות ה-90, לא הקימו שכונה ישראלית חדשה מעבר לקו הירוק בירושלים. ממשלת נתניהו איבדה כל רסן והיא עושה הכל כדי לעצב כאן מציאות של מדינה אחת לשני עמים עם מרכיבים מדאיגים של אפרטהייד".

הפופולריים