ראש מערך הביטחון של חמאס בעזה נפצע בפיצוץ במכוניתו

ראש מערך הביטחון של חמאס בעזה נפצע בפיצוץ במכוניתו

תאופיק אבו נעים נפצע קל עד בינוני. דובר חמאס בעזה לערוץ אל-אקצה: "מי שעומד מאחורי ניסיון החיסול -הכיבוש באופן ישיר או סוכניו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תאופיק אבו נעים בבית החולים עם איסמעיל הנייה
צילום:

ראש מערך הביטחון של חמאס ברצועת עזה, תאופיק אבו נעים, נפצע היום (שישי) בפיצוץ במכוניתו. על פי הדיווחים מעזה, פיצוץ אירע במכוניתו מחוץ למסגד במחנה הפליטים נוסיראת במרכז הרצועה והוא נפצע מרסיסים.

דובר משרד הפנים בעזה אמר לערוץ אל-אקצא כי אבו נעים נפצע קל עד בינוני ומקבל כעת טיפול בבית החולים. "נגיע למי שעומדים מאחורי הפשע הזה", אמר. אבו נעים הועבר לבית החולים שיפא בעזה ומנהיג חמאס איסמעיל הנייה בא לבקרו ואמר כי "המודיעין המצרי התקשרו והביעו סולידריות. התקרית תחזק אותנו, טועה מי שחושב שזה יסיט אותנו מדרכנו, מהגשמת זכויותנו ומההתנגדות. אנחנו ממשיכים בהליך הפיוס". כלי תקשורת של חמאס מדווחים כי גם מנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר הגיע לבית החולים לבקר את אבו נעים.

תנועת פתח בעזה גינתה את ניסיון ההתנקשות ואמרה כי היא רואה בו ניסיון להכשיל את הפיוס. בחמאס אמרו כי ניסיון ההתנקשות הוא מעשה מוג לב שרק אויבי העם הפלסטיני יבצעו ויש לרדוף את המבצעים ולהענישם.

דובר חמאס בעזה פווזי ברהום אמר לערוץ אל-אקצא של חמאס כי מי שעומד מאחורי ניסיון החיסול זה או הכיבוש באופן ישיר או סוכני הכיבוש בשטח באופן עקיף או אויבי הפיוס הפלסטיני ובסופו של דבר הם אויבי העם והמולדת. גם ארגון ועדות ההתנגדות העממית האשים כי יש טביעות אצבע ציוניות על ניסיון החיסול.

אבו נעים שוחרר בעסקת שליט ונחשב מקורב מאוד למנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר ששוחרר אף הוא באותה עסקה. לאחרונה הוביל את המאמץ של חמאס נגד חוליות דאעש ברצועת עזה ופיקח על העבודות להקמת אזור חיץ בגבול בין עזה לסיני במטרה למנוע מעבר נשק ופעילים של דאעש משני צידי הגבול.

הוא הוביל את המלחמה של חמאס בסלפים ברצועת עזה ולפני מספר שבועות עצרו מנגנוני הביטחון ברצועה תחת פיקוחו את אחד מבכירי הסלפים בעזה הנאמן לארגון דאעש. לפני חודשיים וחצי עשו פעילים המזוהים עם דאעש בעזה פיגוע התאבדות ליד כוח של חמאס בגבול עזה סיני ומפקד הכוח נהרג.

הפופולריים