כחלון: "נתניהו החליט לוותר על 'החוק הצרפתי'"

כחלון: "נתניהו החליט לוותר על 'החוק הצרפתי'"

שר האוצר התייחס בישיבת סיעתו גם לפגישה שקיים עם ראש הממשלה הפלסטיני ברמאללה: "לא מעידה על הסכמה לפיוס"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר האוצר משה כחלון וראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90

שר האוצר, משה כחלון, טען היום (שני) כי "החוק הצרפתי", שלפיו לא ניתן יהיה לחקור ראש ממשלה מכהן בגין כמה סוגי עבירות, לא יעלה בקרוב להצבעה בוועדת השרים לחקיקה של הכנסת. בישיבת סיעת כולנו אמר יו"ר המפלגה כי "ככל שאני יודע, החוק הזה לא יעלה והמתיחות בקואליציה מאחורינו. ראש הממשלה אמר שוויתר עליו". 

כחלון הבהיר כי אם החוק, שעורר סערה בקואליציה, יגיע להצבעה – יקבלו חברי הסיעה חופש להצביע כרצונם. "כל חוק שלא התחייבנו עליו בהסכם הקואליציוני, יחול עליו חופש הצבעה", הסביר השר. בנוסף, הצהיר כחלון כי כולנו תתמוך בהצעת החוק של ח"כ דודי אמסלם (הליכוד) על כך שהמשטרה לא תוכל להמליץ על הגשת כתב אישום בתום חקירה.

במהלך ישיבת הסיעה, דיבר שר האוצר גם על הפגישה שקיים ברמאללה עם ראש הממשלה הפלסטיני, ראמי חמדאללה. "הפגישה לא מעידה על הסכמה שלנו לפיוס", הצהיר כחלון. לדבריו, בפגישה עם חמדאללה ובכירים פלסטינים נוספים הושגה התקדמות בכמה נושאים.

השר הוסיף: "הבהרנו להם חד משמעית שאין לנו בעיה להתקדם בנושאים הכלכליים. יחד עם זאת, הודעתי להם שעד שלא ישובו הבנים שלנו הביתה וחמאס יתפרק מנשקו – לא נכיר בממשלה פלסטינית חדשה שתוקם".

בהמשך, שיבח שר האוצר את תרומת הממשל האמריקני: "בימים האחרונים קיימתי פגישות עם כמה גורמים אמריקנים. הם גילו התעניינות רבה במערכת היחסים הכלכלית שלנו עם הפלסטינים. מאז שקם הממשל החדש, הם מאוד מעורבים במה שקורה פה".

מוקדם יותר היום, צייץ שליחו של הנשיא האמריקני למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, תמונה מהפגישה של כחלון ברמאללה ובירך על הפגישה של שר האוצר עם בכירים פלסטינים. "זו התקדמות חשובה בין ישראל והפלסטינים, שאותה הובילו ראמי חמדאללה, משה כחלון והאלוף מרדכי", צייץ גרינבלט. "אלה צעדים בעלי משמעות בנקודות מפתח כלכליות – הכנסות, מסים והשקעות – שמסייעים בחתירה לשלום".

מדובר בפגישה השנייה בין כחלון לחמדאללה שנערכה השנה. מלבד מתאם פעולות הממשלה בשטחים נכחו בה גם ראש המודיעין הפלסטיני מאג'ד פרג', הממונה על העניינים האזרחיים ברשות חוסיין א-שייח, ושר האוצר הפלסטיני שוכרי בשארה.

הפופולריים