מנדלבליט: "מתנגד לחוק ההמלצות - בגלל התוכן והעיתוי"

מנדלבליט: "מתנגד לחוק ההמלצות - בגלל התוכן והעיתוי"

היועץ המשפטי לממשלה אמר כי ההצעה לאסור על המשטרה להביע את עמדתה בתום חקירה פסולה. על חקירות נתניהו: "תנו לנו לעבוד"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט
צילום: צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הודיע היום (חמישי) כי הוא מתנגד לחוק ההמלצות, ולפיו המשטרה לא תוכל לגבש את עמדתה בתום החקירה. לדבריו, מדובר בחוק פסול. "אנחנו מתנגדים לחוק גם מבחינת התוכן וגם מבחינת העיתוי", אמר מנדלבליט בכניסה לכנס סגור של הפרקליטות.

"אני חושב שזה לא נכון", אמר היועץ המשפטי לממשלה. "כל מה שאמרתי כל הזמן לכל הצדדים - תנו לנו לעבוד בשקט. את העמדה שלי אני אציג לממשלה בבוא העת".

מנדלבליט התייחס גם לחקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו. "כמו שאמרתי, תנו לנו לעבוד. אנחנו עובדים", אמר. פרקליט המדינה שי ניצן הודיע גם הוא כי הוא מתנגד לחוק. "יש חשיבות עצומה לשמוע את עמדת החוק בתיק", אמר.

כפי שפורסם בכאן חדשות, בצמרת משרד המשפטים מתנגדים להצעת החוק. מנדלבליט, ניצן ושרת המשפטים איילת שקד נפגשו אתמול ודנו בנושא. בפגישה אמרו היועצים המשפטיים כי הם מתנגדים נחרצות להצעת החוק בנוסח הנוכחי. עם זאת, שקד מתכוונת להביא את ההצעה לדיון בישיבה של ועדת השרים לענייני חקיקה ביום ראשון, כשההערכה היא כי נוסח ההצעה ישונה תוך כדי הליך החקיקה.

שקד הביעה היום ביטחון כי יהיה אפשר להגיע לנוסח מוסכם. בין השאר נבחנת אפשרות למנוע רק את פרסום ההמלצות, ולא למנוע מהמשטרה להמליץ בתום חקירה. כמו כן נבחנת אפשרות למנוע מהמשטרה לפרסם המלצות בתיקים מסוימים בלבד, ובהם תיקים של נבחרי ציבור.

הצעת החוק, שאותה יזם חבר הכנסת דוד אמסלם (הליכוד), מבקשת לקבוע כי המשטרה לא תוכל להמליץ אם להגיש כתב אישום בתום חקירותיה. על פי ההצעה, כל אדם הממלא תפקיד ברשות החוקרת שיעבור על החוק, דינו יהיה מאסר שנה.

הפופולריים