יהדות התורה: נפסיק לתמוך בקואליציה אם יהיו עבודות ברכבת השבת

יהדות התורה: נפסיק לתמוך בקואליציה אם יעבדו ברכבת השבת

ראשי המפלגה החרדית איימו בחריפות בגלל החלפת מסילה בדרום. משרד העבודה: שמים דגש מיוחד על רגשות הציבור
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עבודות במסילת רכבת בתל אביב, בשנה שעברה
צילום: צילום: פלאש 90

ראשי מפלגת יהדות התורה, שר הבריאות יעקב ליצמן וח"כ משה גפני שיגרו הערב (רביעי) איום חריף לשר העבודה והרווחה חיים כץ שלפיו יפסיקו להצביע עם הקואליציה החל מהשבוע הבא – אם לא יבוטלו עבודות ברכבת בסוף השבוע הקרוב. על האיום פורסם היום לראשונה בחדשות הערב בכאן 11.

בסוף השבוע הקרוב צפויות להיערך עבודות נרחבות וחריגות להחלפת מסילת הרכבת שבין דימונה לבאר שבע. בעקבות כך איימו ליצמן וגפני בפני השר כץ, שמשרדו אחראי על אישור העבודות בשבת, וראשי הקואליציה שאם אכן יאושרו אותן עבודות ויבוצעו לבסוף בשבת, החל משבוע הבא יפסיקו החרדים להצביע עם הקואליציה בהצבעות בכנסת. בכך, הם לא יאפשרו לקואליציה לאשר הצעות חוק והחלטות אחרות.

במשרד העבודה והרווחה הסבירו בתגובה כי "בעת הגשת היתר להעסקה ביום המנוחה השבועי בוחנים הגורמים המקצועיים את הבקשות בהתאם להיתרים הקבועים בחוק וקשורים בהגנת המדינה, בביטחון הגוף או הרכוש, בסיפוק צרכים חיוניים לציבור או לחלק ממנו או כאשר עלולה להיגרם פגיעה רבה בכלכלה.

"המדיניות הינה שימת דגש מיוחד על רגשות הציבור, וכל שניתן לבצע שלא ביום המנוחה השבועי נדחה. בימים אלו מתקיימים דיונים מקצועיים לעיגון בחוק שיקולים נוספים והם רווחת העובד וההתחשבות במסורת ישראל".

 

הפופולריים