גבאי: "לא חוזר בי מהאמירה שבשמאל שכחו להיות יהודים"

גבאי: "לא חוזר בי מהאמירה שבשמאל שכחו להיות יהודים"

יו"ר המחנה הציוני התייחס בוועידת העמקים לסערה שחוללו דבריו. עוד אמר: "לא אשב עם הרשימה המשותפת, נקודה. מתווה הגז מושחת"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי
צילום: צילום: אבי דישי, פלאש 90

 יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, הדגיש הבוקר (חמישי) כי הוא אינו מתכוון לחזור בו מאמירתו האחרונה שלפיה "בשמאל שכחו מה זה להיות יהודים". בנאומו בוועידת העמקים, שנערכת במכללת עמק יזרעאל, התייחס גבאי גם לאפשרות חזרתו של אהוד ברק לחיים הפוליטיים ואמר: "אני מברך על כניסה של כל אדם ראוי לפוליטיקה".

לפיד לכאן רשת ב': "גם אם גבאי יחבור אליי - אפנה לליכוד"

"אני לא חוזר בי משום דבר", אמר גבאי כשנשאל על דבריו האחרונים לגבי השמאל. לדבריו, "נתניהו בזמנו עשה מעשה נבלה כשאמר שהשמאל שכח מה זה להיות יהודים. השמאל לא פחות יהודי מאף אחד. הבסיס של כל הערכים הליברליים הוא היהדות".

"תיארתי לעצמי שהאמירה על אהוד ברק והחזרה לפוליטיקה תגיע מתישהו", אמר יו"ר המחנה הציוני. "לא קרתה שום דרמה. הוא תמך בי בפריימריז ואנחנו מדברים מדי פעם". גבאי מתח ביקורת נגד הממשלה ואמר: "אני לא מתחבא בתל אביב, הוד השרון, רעננה וכפר סבא – אלא מגיע למקומות שבהם לא הצביעו לנו".

"מתווה הגז הוא מתווה מושחת, ואני יודע מה אני אומר", טען עוד גבאי. "יש שם משהו שאנחנו לא יודעים. כל ישראלי משלם בחודש 70 שקלים יותר בגלל המתווה הזה. צריך לחקור את זה ואני בטוח שהדרים ייצאו יום אחד".

יו"ר המחנה הציוני הצהיר פעם נוספת כי הוא לא מתכוון לשבת בקואליציה ביחד עם הרשימה הערבית המשותפת: "זה לא יקרה, נקודה. הרשימה המשותפת לא עוסקת בחיים של האנשים, אלא בלתקוף את מדינת ישראל". על העימות עם ח"כ זוהיר בהלול ממפלגתו הוא אמר: "בהלול הוא אדם מצטיין, אך יש לו אמירות קיצוניות שאיני יכול להשלים איתן. 99.9% מהערבים נאמנים למדינת ישראל".

הפופולריים