נתניהו לכאן רשת ב': "דברי חוטובלי מאוד מכעיסים אותי"

נתניהו לכאן רשת ב': "דברי חוטובלי מאוד מכעיסים אותי"

רה"מ התראיין לתכנית מיוחדת לכבוד 70 שנה למדינה והתייחס לסערת סגנית שר החוץ: "דוחה לחלוטין את דבריה, שלא משקפים את עמדתי". נתניהו שוקל לפטרה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה, בנימין נתניהו
צילום: צילום: פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר היום (חמישי) לכאן חדשות כי הוא דוחה לחלוטין את התבטאויותיה של סגנית שר חוץ, ציפי חוטובלי, בעניין יהדות התפוצות. "דבריה של חוטובלי מכעיסים אותי – לא משקפים את עמדתי והשקפת עולמי", אמר. דבריו של נתניהו פורסמו בחדשות הערב, והם חלק מראיון מיוחד לכאן ב' לסדרת התוכניות, "בת 70", לציון שנות העצמאות של ישראל, שתשודר בשבוע הבא.

ראש הממשלה אמר כי הוא "דוחה לחלוטין אמירות כאלה". לדבריו, "שמעתי שהן יצאו ממשרדי. מאוד מכעיס אותי, כי זה לא הגישה האמיתית שלי ואני חושב שאולי אני רגיש לזה יותר מאחרים".

נתניהו הוסיף כי יש לשמור על אחדות עם יהדות התפוצות. "כאן בישראל, צריך לעשות כל שביכולתנו לשמר את הקשר עם העם היהודי. אבל לדחות אותם זו טעות גדולה מאוד. הם לא חייבים לאמץ בדיוק את התפוסים שלנו לגבי הזהות והדרך שבה אנחנו מפרשים את הזהות היהודית, אבל חשוב לשמר אצלם את מוטיב התודעה והגאווה"

נתניהו קיים היום התייעצויות עם אנשיו והוא שוקל לפטר את חוטובלי, לאחר שכבר אתמול הדגיש בפניה כי היחסים עם הקהילה היהודית רגישים וחשובים, והזהיר אותה לבל תפגע בהם.

סגנית שר החוץ עוררה אתמול סערה לאחר שטענה כי יהודי ארצות הברית לא מבינים את החיים בישראל, משום שלא נלחמו על ארצם: "אלו אנשים שמעולם לא שלחו את ילדיהם להילחם עבור המדינה שלהם. למרבית היהודים אין ילדים שמשרתים כלוחמים, הולכים למארינס, הולכים לאפגניסטן".

הערב כבר התנצלה חוטובלי על דבריה נגד יהדות ארצות הברית. "אני מתנצלת מעומק לבי, אם מישהו נפגע מדבריי", אמרה בראיון לדב גיל-הר ורינת ספיבק בתכנית "ערב ערב" בכאן 11.

מוקדם יותר היום גינה נתניהו את דבריה אמר כי הם "פוגעניים כלפי יהדות ארצות הברית". ראש הממשלה הוסיף ואמר כי "יהודי התפוצות יקרים לנו והם חלק בלתי נפרד מעמנו. אין מקום להשתלחות כזאת, ודבריה אינם משקפים את עמדתה של מדינת ישראל".

הפופולריים