נתניהו חתם על בקשה לריבלין: שקול מחדש חנינה לאזריה

נתניהו חתם על בקשה לריבלין: שקול מחדש חנינה לאזריה

רה"מ, שהצהיר בעבר שיש להעניק חנינה לחייל שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל, הביע תמיכה במהלך. על הבקשה חתומים 53 חברי קואליציה, ובהם כחלון
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה למען שחרורו של אזריה מול בית הנשיא, לפני כשב
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו חתם היום (שני) על בקשה מנשיא המדינה, ראובן ריבלין, לחון את אלאור אזריה. עד כה חתמו על הבקשה 53 חברים  בקואליציה, ובהם שר האוצר משה כחלון.

בבית הנשיא מסרו הערב כי המכתב המדובר, שארגן חבר הכנסת לשעבר שרון גל, טרם התקבל בלשכת ריבלין, וכאשר יתקבל ייענה כמקובל. עוד נמסר כי בקשות חנינה מתקבלות רק מהנדון עצמו, באי כוחו או קרובי משפחה מדרגה ראשונה שלו. "בנוסף", נמסר, "חשוב לזכור כי על פי המדיניות הנוהגת בטיפול בחנינות לאורך השנים, בקשה מחודשת לחנינה ניתן להגיש רק בחלוף שישה חודשים מיום שניתנה החלטת הנשיא בבקשתו הקודמת של הנידון אלא אם כן חל שינוי מהותי בנסיבות הבקשה".

בשבוע שעבר הודיע ריבלין כי הוא דוחה את בקשת החנינה של החייל, שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל בחברון. בנוסח ההחלטה צוין כי "הקלה נוספת בעונש תפגע בחוסנם של צה"ל ושל מדינת ישראל". בנוסף נכתב כי אזריה כבר זכה להקלות לאורך ההליך המשפטי שעבר: "מעיון בחומר שהונח לפניו, למד הנשיא כי בגזר הדין הביאו בחשבון את הנסיבות... וציינו כי בהתחשב בהן, הקלו עמך בדין. כמו כן, בספטמבר 2017 מצא הרמטכ"ל לנכון להקל בעונשך ולהפחית ארבעה חודשים משיקולי חסד ורחמים, תוך התחשבות בשירותך הצבאי כחייל בזירה המבצעית.

"מתוך כך, סבור הנשיא כי במכלול השיקולים, הקלה נוספת בעונש תפגע בחוסנם של צה"ל ושל מדינת ישראל", נמסר עוד מהנשיא. "ערכי צה"ל, ובתוכם טוהר הנשק, הם יסוד מוסד בעוצמתו של צה"ל ותמיד עמדו לנו במאבק הצודק על זכותנו לבית לאומי ובטוח, ובבנייתה של חברה חזקה".

אזריה, שהורשע בהרג בעקבות ירי במחבל מנוטרל בחברון במרץ 2016, נידון לשנה וחצי מאסר והחל לשאת בעונשו באוגוסט האחרון. בחודש שעבר הקל הרמטכ"ל גדי איזנקוט בעונשו והפחית מתקופת מאסרו ארבעה חודשים. זמן קצר מאוחר יותר, הוא פנה גם לנשיא ריבלין בבקשת חנינה.

הפופולריים