גבאי לכאן רשת ב': "שוברים שתיקה מוציאים את דיבתנו רעה בחו"ל"

גבאי לכאן רשת ב': "שוברים שתיקה מוציאים את דיבתנו רעה ב

יו"ר המחנה הציוני התייחס לראשונה בקלמן-ליברמן לסערה סביב הארגון. על חוק ההמלצות: "אני מסתכל על בנט וכחלון ושואל – אתם בעד שחיתות?"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, התייחס הבוקר (רביעי) לראשונה לסערה סביב ארגון שוברים שתיקה והאשים כי הוא "מוציא את דיבתנו רעה בחו"ל". בראיון לקלמן-ליברמן בכאן רשת ב', הדגיש גבאי כי "אני לא רואה אותם כבלתי לגיטימיים ולא חושב שצריך להצר את צעדיהם, אבל הפעילות שלהם בחו"ל גורמת נזק להם בעצמם. חד משמעית הם לא מסייעים למדינה".

לדברי גבאי, "שוברים שתיקה הם כמו כל ארגון חברה אזרחית וכך צריך להתייחס אליו. אני חושב שהפעילות שלהם בחו"ל פוגעת ביכולת שלהם לשכנע ישראלים, כי מפסיקים להקשיב להם. ההחלטות נעשות כאן ולא שם, ולכן, כדי לשנות מציאות צריך לדאוג שהשינוי יקרה כאן – ולא לדבר בשוודיה או במקומות אחרים. זה לא מייצר שום שינוי".

על הנוכחות הדלה של חברי האופוזיציה בהצבעה על חוק ההמלצות אמר גבאי כי "זה לא משמח שהגיעו רק 37 ח"כים, אבל צריך לזכור שההצבעה נקבעה מהיום להיום. כשזה ברור יותר אנחנו יודעים להיערך מראש, ולראייה היו חוקים שידענו עליהם והוצאנו מראש הנחיה שאף אחד לא נוסע ולא נעדר. נסתכל קדימה ובהצבעות הבאות זה כבר יהיה אחרת".

יו"ר המחנה הציוני תקף את הבית היהודי ואת כולנו על תמיכתן בחוק, שימנע מהמשטרה לפרסם לציבור את המלצותיה על העמדה לדין: "אני שואל את עצמי – מה קרה עם בנט וכחלון? מה, הם לא רואים? הם בעד השחיתות? הרי זה חוק שכולו הגנה על השחיתות. יש להצביע בעדה או נגדה, כל שאר הפלפולים הם חסרי חשיבות".

"חוק ההמלצות הוא החוק הכי לא דמוקרטי שנחקק פה בשנים האחרונות", קבע גבאי. "ראש הממשלה אומר שאין כלום ולא יהיה כלום, וכולנו רוצים להאמין לו. במקום להגיד – 'בואו נסיים את החקירה במהירות, אני אעמוד לרשותכם שעם ישראל יידע את המציאות' – ראש הממשלה וכל המפלגה שלו עסוקים רק בחוקים האלה שנועדו להגן עליו".

"היחסים עם אהוד ברק טובים מאוד"

יו"ר המחנה הציוני נדרש גם להתבטאותו האחרונה של ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, שלפיה הוא רואה בעצמו הכשיר ביותר לעמוד בהנהגת המדינה: "היחסים ביני לבין אהוד ברק טובים מאוד. אנחנו נפגשים מפעם לפעם ומדברים על כל מיני נושאים. שמעתי אותו אומר שהוא הכי מתאים, הוא גם אמר שכרגע מבחינת האופציות הריאליות אני הכי ראוי. אני שמח מאוד שאדם שהיה ראש ממשלה ושר ביטחון חושב שיש לי את הכישורים".

על המגמות בסקרים האחרונים הוא אמר: "בכל הסקרים רואים שמאז שנבחרתי, גוש המרכז-שמאל עלה מ-35 ל-41 מנדטים. זה קורה כי אני מצליח להעביר קהלים מצד לצד. אני לא עסוק בלהילחם ביאיר לפיד, אלא בלהביא קהלים. העבודה הכפילה את מספר המנדטים שלה מאז שנבחרתי ואני מאוד אופטימי".

יו"ר מרצ, זהבה גלאון, הגיבה לדברי גבאי על שוברים שתיקה ואמרה כי "אבי גבאי בוחר להמשיך לעקוף מימין ולהיות עוד מאותו דבר, תואם לפיד וביבי, ולהפוך את המחנ״צ למפלגה מיותרת בין שלל מפלגות הימין.‏ שוברים שתיקה מעידים על מציאות הכיבוש והדיכוי בשטחים. זו לא דיבה, אלא אמת מבישה שצריך לתקן על ידי סיום הכיבוש".

הפופולריים