"טראמפ לא יעביר את השגרירות, אך עשוי להכיר בי-ם כבירת ישראל"

"טראמפ לא יעביר את השגרירות, אך עשוי להכיר בי-ם כבירה"

גורמים אמריקנים טענו כי הנשיא צפוי לדחות פעם נוספת את העברת השגרירות. דוברת משרד החוץ בוושינגטון: "לא התקבלה שום החלטה בנושא"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

גורמים רשמיים בממשל האמריקני אמרו הלילה (חמישי) לסוכנות הידיעות אי-פי כי נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, צפוי לדחות פעם נוספת את העברת השגרירות האמריקנית מתל אביב לירושלים. לצד זאת, הגורמים מסרו כי טראמפ עשוי "לפצות" את ישראל בהכרזה על ירושלים כבירתה הרשמית.

הנשיא האמריקני צפוי להודיע על החלטתו בשבוע הבא. כבר מחר צפוי לפוג תוקף הצו הנשיאותי הדוחה את יישום החוק להעברת השגרירות לירושלים.

בימים האחרונים טראמפ היה נתון ללחץ כבד מצד גורמים פוליטיים שונים, בהם ארגונים נוצריים, להעביר את השגרירות כעת ולא לדחות את המהלך שוב. מהעבר השני, המתנגדים הדגישו כי העברת השגרירות תחבל במאמצי הממשל האמריקני לחדש שוב את תהליך השלום.

לטענת הגורמים האמריקנים, טראמפ אמנם ממוקד בנוגע להעברת השגרירות לישראל, אך במקביל מבין כי עלולות להיות לכך השלכות שליליות על תהליך השלום. הם ציינו כי טראמפ מעוניין להשיג הסכם ארוך טווח בין ישראל לפלסטינים.

דוברת משרד החוץ האמריקני, הת'ר נאוארט, אמרה הלילה בתדרוך לעיתונאים בנוגע להעברת השגרירות כי "שום החלטה בנושא לא התקבלה עדיין. דחיית יישום החוק היא עד ארבעה בדצמבר, יום שני". לדבריה, טראמפ שוקל את הנושא ברצינות ונמצא בדיונים עם המשרד.

הערב פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי טראמפ אכן צפוי לדחות פעם נוספת את העברת השגרירות, אך עשוי להכריז בו בעת כי מדובר בדחייה האחרונה של המהלך. במקביל, גורם בבית הלבן מסר לכאן חדשות כי "אין לנו מה להודיע כעת".

הפופולריים