חוק המרכולים: ח״כים בליכוד ובכולנו שוקלים להצביע נגד הקואליציה

חוק המרכולים: ח״כים בקואליציה יוצאים נגד החוק
המפלגות החרדיות הבהירו כי אם החוק לא יעבור, תיפתח מהומה נוספת. ח"כ שרן השכל מהליכוד: לא אוכל לתת את ידי לחוק שמפלה בין עיר אחת לעיר אחרת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חברי כנסת חרדים עם כחלון ונתניהו
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

חברי כנסת מה"ליכוד" ומ"כולנו" מתנגדים לחוק המרכולים ולא החליטו אם יצביעו עם הקואליציה. כך פורסם הערב (שבת) "בחדשות השבת" בכאן 11. הם מצטרפים לחברי הכנסת של "ישראל ביתנו" ושל "הרשימה המשותפת" שהודיעו כי לא יצביעו בעד החוק.

אי ההסכמה של חברי הכנסת עלולה לסבך את הקואליציה. במפלגות החרדיות הבהירו שאם חוק המרכולים לא יעבור, לאחר שההצבעה עליו בשבוע שעבר כבר נדחתה, זה יהיה פתח למהומה נוספת בקואליציה, בדומה למשבר השבת שפרץ לפני כשלושה שבועות. עדיין לא ברור איך יגיבו בקואליציה לאור הבעיות שקיימות סביב ההצבעה על החוק והאם ההצבעה אכן תתקיים השבוע במצב כזה.

חברת הכנסת שרן השכל (ליכוד) אמרה כי לא תיתן יד לחוק מפלה: "לא אוכל לתת את ידי לחוק שמפלה בין עיר אחת לעיר אחרת, מערער את הסטטוס קוו, וכופה על אזרחי ישראל את אורח חייהם". היא אמרה עוד כי "דת היא עניין פרטי שבין אדם לאמונתו, המדינה לא אמורה לכפות על אזרחיה ערכים ואורח חיים. חופש הפרט הוא ערך עליון בדמוקרטיה, כמו גם בחוקת הליכוד, המפלגה הלאומית-ליברלית".

חברת הכנסת הוסיפה כי כל קהילה צריכה לבחור את מה שמתאים לה: "במקום להעמיק את השסע החילוני-דתי בחברה הישראלית באמצעות כפייה מיותרת, יש להשאיר את ההחלטה לגבי פתיחת עסקים בשבת בידי הרשויות המקומיות, כך שכל קהילה תבחר באופן המתאים לה".

הפופולריים