עקב איומים על חייו: אבטחה הוצמדה לח"כ דודי אמסלם

עקב איומים על חייו: אבטחה הוצמדה לח"כ אמסלם

ההחלטה התקבלה במשטרה ובכנסת לאחר מכתב איומים שהתקבל בלשכתו של יוזם חוק ההמלצות, ובו נכתב "נחתוך לך את הלשון, נרצח אותך". שני מאבטחים יוצמדו לח"כ
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ דודי אמסלם בכנסת
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

אבטחה מוגברת תוצמד לח"כ דודי אמסלם (הליכוד) החל מהבוקר בעקבות איומים שהתקבלו על חייו – כך נודע לכאן חדשות. בכנסת והמשטרה החליטו על כך הלילה לאחר התייעצות שקיימו במשטרה ובלשכת קצין הכנסת.

על פי ההחלטה, יוצמד לאמסלם מאבטח אישי שילווה אותו לכל מקום בתקופה הקרובה ובנוסף לכך מאבטח נוסף שיוצב בביתו. זאת לצד אמצעי אבטחה נוספים עליהם הוחלט.

יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה קיבל באחרונה מכתב איומים ללשכתו, ובו נכתב "נחתוך לך את הלשון" ו"נרצח אותך". הסערה סביב אמסלם התגברה לאחר שתי הצעות חוק שנויות במחלוקת שיזם: חוק המלצות המשטרה, שמונע מהארגון לפרסם את המלצות חקירתו בפומבי, וזאת ברקע חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו, וחוק איסור חקירות ראשי ממשלה מכהנים.

אמסלם עצמו אמר הבוקר בראיון ל"קלמן ליברמן" כאן רשת ב': "אני לא כל כך מתחבר לסיפור הזה, אני חושב שמפריזים פה. אמרתי שאני לא רוצה את זה". הוא הוסיף: "אני לוקח את מכתב האיום שקיבלתי בפרופורציות. זה נראית לי צורת ביטוי של איזה מתוסכל אחד שמתעצבן על מה שאני מייצג".

חבר הכנסת מהליכוד ספג לאחרונה ביקורת רבה על רקע קידום חוק ההמלצות, שאושר לפני כשבועיים בוועדת הפנים בראשותו. יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, כינה את הקואליציה "רופסת ושותפה לפשע" בעקבות אישור החוק בוועדה, ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד האשים את חברי הכנסת מהליכוד  בכך ש"נלחמו כמו משוגעים כדי שהחוק יהיה קשור אישית לראש הממשלה. הם דאגו שהחוק יחול גם על חקירות נתניהו, זה נתפר עבור מידותיו".

הפופולריים