אמסלם מסרב לקבל אבטחה: "פירשו את האיומים באופן מוגזם"

אמסלם מסרב למאבטחים: פירשו את האיומים בהגזמה

בשל איומים חריגים, החליטו יו"ר הכנסת והמשטרה להצמיד מאבטחים ליו"ר ועדת הפנים, אך הוא מנע מהם לעבוד ואמר כי אינו זקוק להם
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דוד אמסלם
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

חבר הכנסת דוד  אמסלם (הליכוד) סירב לקבל אבטחה צמודה מהכנסת וטען כי אינו זקוק לכך - כך פורסם הבוקר (רביעי) ביומן הבוקר של כאן רשת ב'. הדרישה לאבטחה הגיעה בעקבות מכתב איומים שקיבל יוזם חוק ההמלצות, ובו נכתב "נחתוך לך את הלשון" ו"נרצח אותך". בשל סירובו, יידרש הח"כ לשלוח מכתב ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ולקצין הכנסת ובו הוא מודיע כי הוא מוותר על האבטחה שהוקצתה לו.

שני מאבטחים מטעם הכנסת היו אמורים להתחיל לאבטח את אמסלם,  יו"ר ועדת הפנים והגנת הסביבה, כבר אתמול בבוקר - אולם הוא סירב לקבל אבטחה כלשהי מהכנסת ומנע מהם לבצע את עבודתם. ביחס לאיומים כלפיו, טען ח"כ אמסלם שהם פורשו על ידי המשטרה וקצין הכנסת באופן מוגזם.

אתמול פורסם ביומן הבוקר כי בהתייעצות עם המשטרה הורה יו"ר הכנסת אדלשטיין להצמיד אבטחה מוגברת לאמסלם בעקבות האיומים. לפי ההחלטה, לאמסלם יוצמד מאבטח אישי שילווה אותו לכל מקום בתקופה הקרובה ובנוסף לכך מאבטח נוסף שיוצב בביתו, ביחד עם אמצעי אבטחה נוספים עליהם הוחלט.

הסערה סביב אמסלם התגברה לאחרונה בעקבות שתי הצעות חוק שנויות במחלוקת שיזם - חוק המלצות המשטרה וחוק איסור חקירות ראשי ממשלה שנודע בתור החוק הצרפתי. שתי ההצעות יצרו סערה, בין היתר ברשתות החברתיות, וככל הנראה הן קשורות לאיומים שקיבל באחרונה.

הפופולריים