אבו מאזן תוקף את הצהרת הכותל: "לא נקבל שינוי בגבולות י-ם"

אבו מאזן תוקף: "לא נקבל שינוי בגבולות י-ם"

הודעת לשכת הנשיאות הפלסטינית מגיעה בעקבות הדיווח מפי גורם בכיר בבית הלבן, לפיו הכותל יהיה חלק מישראל בכל הסכם עתידי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: צילום:אי-פי

לשכתו של אבו מאזן הגיבה להודעת הבית הלבן ואמר כי הרשות הפלסטינית לא תקבל שום שינוי בגבולותיה של מזרח ירושלים. "העמדה האמריקנית מדגישה פעם נוספת שהממשל הנוכחי הוציא עצמו באופן מלא מתהליך השלום", נכתב בהודעה שפרסם דובר הנשיאות, נביל אבו רדינה. הוא הוסיף כי המדיניות האמריקנית בסוגיות ירושלים והסדר הקבע "חורגות מהחוק הבינלאומי ומעמיקות את הכיבוש". דברי הנשיאות הפלסטינית מגיעים בעקבות הדיווח מפי גורם בכיר בבית הלבן, לפיו הכותל יהיה חלק מישראל בכל הסכם עתידי.

הבכיר בבית הלבן אמר את הדברים לקראת ביקורו של ג'ייסון גרינבלאט, שליחו של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, למזרח התיכון. אמש פורסם כי גרינבלאט לא ייפגש עם נציגי הרשות הפלסטינית במהלך ביקורו גם סגנו של טראמפ, מייק פנס, צפוי להגיע לביקור רשמי בארץ. הפלסטינים ביקשו שלא להיפגש עם הנציגים האמריקנים במחאה על הכרזת טראמפ על ירושלים כי ארצות הברית מכירה בירושלים כבירתה של ישראל. "אנו מחויבים לתהליך השלום. אנחנו מבינים שהפלסטינים אולי יזדקקו לתקופה של צינון", אמר בכיר הבית הלבן, אך הוסיף: "כולם מבינים שתהליך שלום בראשות ארצות הברית הוא הדרך היחידה להתקדם".


השר ישראל כץ אמר בתגובה לדברי אבו מאזן: "שוב נחשפת האמת, כמו ערפאת מול ברק, ואבו מאזן עצמו מול אולמרט - אפס נכונות לפשרה, ואי הכרה בזכות היהודים למדינה. נמשיך בדרך המכבים- נבנה ונחזק את ירושלים".

ברקע, בעזה ובגדה הסתיימו לוויות ארבעת הפלסטינים שנהרגו אתמול, ללא אירועים חריגים. בכפר בית אולא ממערב לחברון נקבר המחבל שביצע את הפיגוע אתמול סמוך לרמאללה, ופצע בדקירות סכין לוחם מג"ב. בכפר ענאתא מצפון לירושלים התקיים מסע לוויה של צעיר פלסטיני שנהרג אתמול בהפרות הסדר, שבה השתתף גם בכיר פתח וסגן יו"ר התנועה מחמוד אלעאלול. ברצועת עזה הסתיימו לוויותיהם של שני מפגינים נוספים שנהרגו אמש בעימותים עם צהל על גבול הרצועה, אמו של אחד מהם אמרה: "אני לא מתחרטת, אני מרימה את ראשי, כולנו נלך בדרכך".

אתמול נפצע באורח בינוני לוחם מג"ב בפיגוע דקירה סמוך לרמאללה. המחבל הגיח לעבר כוח של לוחמי מג"ב בעת שהתמודדו עם הפרות סדר בכיכר איו"ש, ודקר את אחד מהם בפלג גופו העליון. עם התקרבות הכוח לעבר המחבל זוהתה חגורת נפץ אותה נשא על גופו, מה שהביא לירי נוסף מחשש שתופעל. הכוחות הישראלים לא אימתו האם מדובר היה בחגורת אמת או דמה מאחר שהמחבל פונה על ידי הסהר האדום בטרם נבדק.


הפופולריים