אדלשטיין הפציר בח"כים: "מלאו את הכנסת בעת נאום פנס"

אדלשטיין לח"כים: "מלאו את הכנסת בעת נאום פנס"

יו"ר הכנסת הזהיר את הח"כים מ"תמונות מבישות של המליאה המרוקנת" במהלך נאומו של סגן נשיא ארה"ב בכנסת ביום חמישי הקרוב. פנס צפוי לבקר בכותל בליווי רב בלבד - ללא נציג ישראלי רשמי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, הפיץ היום (שני) מכתב לכלל חברי הכנסת ובו הפציר בהם להיות נוכחים במליאת הכנסת בעת נאומו של סגן נשיא ארצות הברית, מייקל פנס, שיבקר השבוע בארץ. במכתבו ציין אדלשטיין כי מדובר באירוע חשוב הנערך לבקשת סגן הנשיא ושמטרתו להביא לידי ביטוי את היחסים החמים בין ישראל לארצות הברית. מזכיר הממשלה, צחי ברווברמן, פנה לשרים והדגיש כי עליהם להיות נוכחים בנאום.

״נוכחותם של כלל חברי הכנסת בישיבה הזו חשובה מאין כמוה״, כתב יו"ר הכנסת. ״הנעדרים ממנה יפגעו בתדמית הכנסת, יביעו זלזול באינטרסים החיוניים של מדינת ישראל ולא פחות חמור מכך: יאכזבו את אלו ששלחו אותם לבית הזה – אזרחי ישראל. עיניהם יצפו לראות האם ביום חמישי נכבד את תפקידנו ונמלא את המליאה או שנאלץ לחזות שוב בתמונות המבישות של המליאה המרוקנת״.

בהמשך כותב אדלשטיין כי ״האחריות להצלחת האירוע מוטלת על כל אחד ואחת מאיתנו באופן אישי. אני מצפה מכם לעשות כל מאמץ ולהגיע לישיבה המיוחדת״.

המכתב ששלח אדלשטיין לחברי הכנסת

מוקדם יותר, בישיבת הנשיאות אמר אדלשטיין: ״אני לא מבין איך אנשים לא יכולים לבוא לשמוע את סגן נשיא ארצות הברית. לא יכול להיות שהתקשורת תתעסק בקרחות במליאה״.

ברוורמן כתב לשרים כי עליהם להיות נוכחים בזמן נאום פנס. שרי הממשלה התבקשו לבטל כל לו"ז שנקבע עבורם מחוץ לכנסת בשעות הביקור, גם אם מדובר בסיורים שנקבעו מבעוד מועד.

פנס אמור לנחות בישראל ביום רביעי הקרוב. במהלך ביקורו, הוא צפוי לנאום בכנסת ולבקר ביד ושם בירושלים. לאחר מכן, ייפגש בקהיר עם נשיא מצרים, עבד אל-פתאח א-סיסי. היום בחדשות פורסם כי סגן הנשיא האמריקני יבקר בכותל ביום רביעי בליווי רב הכותל בלבד. הוא לא ילווה על ידי שר או נציג רשמי ישראלי - זאת בניגוד לתדרוך של הבית הלבן בסוף השבוע, לפיו פנס יגיע לכותל כסגן נשיא ארה"ב. פנס גם לא הולך לשאת מסר פוליטי במהלך ביקורו בכותל.

פנס בפוארטו ריקו, באוקטובר (צילום: אי-פי)

ברשות הפלסטינית הודיעו לאחר ההכרה האמריקנית בירושלים של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, כי יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, יסרב לפגוש את פנס במהלך ביקורו באזור. בשבוע שעבר הביא פנס אכזבה מהסירוב לפגוש אותו. בהודעה מטעם הדוברת של פנס נכתב כי "זה צעד מצער".

"פנס מצפה מאוד לנסיעה למזרח התיכון כדי להיפגש עם ראש הממשלה נתניהו והנשיא א-סיסי. מצער שהרשות הפלסטינית בוחרת שוב להחמיץ הזדמנות לדון בעתיד האזור, אך הממשל לא מורתע במאמצים להשיג שלום בין ישראל לפלסטינים", נאמר בהודעה מוושינגטון. "צוות השלום שלנו עודנו נחוש לפעול כדי לגבש ביחד תכנית".

הפופולריים