נתניהו: "אז מה אם יהיו המלצות נגדי, רובן מושלכות לפח"

"אז מה אם יהיו המלצות נגדי, רובן מושלכות לפח"
ראש הממשלה נשא נאום תקיף בפני כאלף תומכי הליכוד בטקס הדלקת נרות, וחזר על טענתו כי החשדות נגדו הם רדיפה פוליטית. "בעוד כמה חודשים תראו שהיה פה מסע ציד", אמר. הקהל קרא בוז כשציטט את ריבלין
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה בנימין נתניהו, ינואר 2015
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הערב (שלישי) פעם נוספת את כלי התקשורת, את המשטרה ואת "אנשי וארגוני השמאל" ואמר כי בקרוב יופרכו החשדות כלפיו בפרשות 1000 ו-2000. "במשטרה החליטו על המלצות לפני שנה, למה היה צריך עוד חקירות? נו אז מה אם יהיו המלצות, רובן מושלכות לפח", אמר בטקס הדלקת נרות בכפר המכביה בתל אביב בפני כאלף תומכי הליכוד, ברקע חקירתו השביעית בשבוע שעבר ואישור חוק ההמלצות בקריאה ראשונה בכנסת.

נתניהו פתח את דבריו בהכרתו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ על בירושלים כבירת ישראל. "זהו הישג ראשון במעלה למדינת ישראל", אמר." טראמפ הבטיח להכיר בירושלים. היו מי שניסו לשכנע את טראמפ שישראל לא רוצה את הצעד הזה. הנשיא שוחח איתי ימים אחדים לפני החלטתו והבהרתי לו את עמדתנו מול הצעד הזה. טראמפ שאל אותי אם ישראל באמת רוצה, אמרתי לו כן רוצה. מה זה רוצה. אלפי שנים רוצה".

בשלב זה אמר נתניהו כי "אנשי השמאל רואים את ההישגים שלנו", והקהל קרא בוז. "הם יודעים שהם לא יכולים לנצח אותנו בקלפי. מכיוון שהם לא יכולים, הם מנסים לנצל אותנו בהפגנות שמאורגנות ומתוזמנות על ידי הקרן החדשה של השמאל. אני מנצל את ההזדמנות לומר לכם: בסוף, עוד כמה חודשים, יתברר שהיה פה מסע ציד, כי יתברר שלא יהיה כלום כי אין כלום".

נתניהו אמר כי גם אם המשטרה תסכם את חקירתה בקריאה להעמידו לדין, הדבר לא ישנה. "המכפישים בכיכרות ומהדורות ינסו לנפח את הבלון הזה, הם מנסים לייצר מתח. מה יהיה עם ההמלצות? אני עושה לכם ספוילר: בעוד שבועות ספורים ישבו כתבים חמורי סבר ויגידו בשידורים 'המלצות חמורות ביותר'. רוצה לומר, מן החמורות שידעה המדינה. אתם בטח שואלים את עצמכם: 'איך אני יודע את זה?' כבר לפני כמעט שנה הודלפה הידיעה הבאה: המשטרה תמליץ להגיש כתב אישום נגד נתניהו. הם ידעו כבר לפני שנה, כמה ימים לפני שנפתחה החקירה. אז למה היה צריך עוד חמש חקירות? אז יהיה המלצות, נו אז מה? רובן מושלכות לפח".

לדבריו, "רוב ההמלצות הולכות לפח, אבל בינתיים שופכים לאנשים את דמם. ההמלצות עלי יושלכו הצידה ואני אומר זאת מסיבה פשוטה, כי לא היה כלום. כמובן שאת המפגינים ברוטשילד זה לא מעניין בכלל, הם מעוניינים להחליף את הליכוד". נתניהו טען כי נגד הנשיא ראובן ריבלין היו המלצות להעמדה לדין, והקהל קרא בבוז לשמע ציטוטים שלו. בנוסף אמר כי יפעל לשמירה על ערוץ 20, לאחר שמוקדם יותר פורסם כי הערוץ נערך לסגירה מיידית. 

נתניהו אמר את הדברים ברקע חוק ההמלצות, שהגיש עמיתו למפלגה ח"כ דוד אמסלם ואושר בגרסתו המרוככת בחודש שעבר בקריאה ראשונה בכנסת. לפי הצעת החוק, שעבר בתום דיון סוער ברוב של 46 לעומת 37, המשטרה תוכל להמליץ בסיום חקירה אם יש תשתית ראייתית להגשת כתב אישום, כולל בחקירות ראש הממשלה - אך לא תוכל לפרסם את המלצתה ברבים בתום החקירה.

הפופולריים