ביטן ייחקר בשבוע הבא, התקדמות במו"מ להסכם עד מדינה עם מקורבו

ביטן ייחקר שוב, מקורבו מתקרב להסכם עד מדינה

יו"ר הקואליציה הפורש ייחקר בפעם הרביעית, כשבמשטרה מנסים להגיע להסדר עם משה יוסף החשוד גם הוא בפרשה. בתוך כך, בליכוד מותחים ביקורת על מינויו של אמסלם: "הוא וביטן גורמים נזק למפלגה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר הקואליציה דוד ביטן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת דוד ביטן, שפרש היום (רביעי) מתפקיד יו"ר הקואליציה בגלל חקירת החשדות נגדו, שוב יתייצב במשטרה כבר בימים הקרובים. בחדשות הערב בכאן 11 דווח, כי חקירתו הבאה של ביטן, הרביעית במספר, תתקיים בתחילת השבוע הבא.

בינתיים, כפי שפורסם לראשונה בחדשות הערב לפני שבוע, נמשכים המגעים המתקדמים להגיע להסדר עד מדינה עם אחד החשודים המרכזיים בפרשה שבה חשוד ביטן. מדובר במקורבו של יו"ר הקואליציה הפורש, איש העסקים משה יוסף, המכונה בפי החוקרים "הבנקאי של ביטן".

במוקד המגעים בין הרשויות ליוסף עומד אורכו של עונש המאסר שייגזר עליו במסגרת ההסדר. ההצעה הנוכחית של המשטרה והפרקליטות עומדת על שלוש שנות מאסר, אך הוא מצדו טוען כי מדובר בעונש כבד מדי. ההערכה היא, שאם יסכים לחתום על ההסדר – העונש יופחת.

בתוך כך, גורמים בליכוד אמרו היום, כי פרישתו של ביטן מתפקיד יו"ר הקואליציה למעשה נכפתה עליו, בעקבות שיחה בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו. בסביבת השניים מכחישים את הדברים.

במקביל, גורמים בליכוד, בהם שרים, מותחים ביקורת על מינויו של חבר הכנסת דודי אמסלם כמחליפו של ביטן. לדברי הגורמים, דבקותו של נתניהו בביטן ובאמסלם גורמת לנזק אלקטורלי לליכוד , מכיוון שהשניים "מסמנים משהו פחות נקי".

הפופולריים