טראמפ: "נפסיק את הסיוע הכלכלי למדינות שיצביעו נגד ההכרה בירושלים"

"נפסיק לסייע למדינות שיצביעו נגד ההכרה בי-ם"

נשיא ארה"ב חיזק את דבריה של ניקי היילי, ואמר כי הוא יעקוב באופן איש אחר ההצבעה באו"ם. בישראל מעריכים כי ההצעה תתקבל בכל מקרה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ
צילום: צילום: AP

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, אמר הערב (רביעי) כי בכוונתו לבטל את הסיוע האמריקני למדינות שיצביעו מחר בעצרת האו"ם בעד הצעת ההחלטה המתנגדת להכרה האמריקנית בירושלים כבירת ישראל.

"המדינות האלה מקבלות מאיתנו מאות מיליונים ואף מיליארדי דולר, ולאחר מכן מצביעות נגדנו באו"ם. בכוונתנו לעקוב מקרוב אחר ההצבעה. מבחינתי שיצביעו נגדנו, זה יחסוך לנו המון כסף", אמר טראמפ לכתבים בבית הלבן. גורם ישראלי אמר כי יתכן שהאיום של טראמפ ישפיע על ההצבעה, אך ההערכה היא כי יותר מ-120 מדינות יצביעו בעד ההצעה.

דבריו של טראמפ מצטרפים לדברי שגרירת ארצות הברית באו"ם, ניקי היילי, שצייצה בטוויטר: "באו"ם תמיד מבקשים מאתנו לעשות יותר ולתת יותר. אז כשאנו מקבלים החלטה, לפי רצון העם האמריקני, בנוגע לאיפה למקם את השגרירות שלנו, אנחנו לא מצפים מאלו שעזרנו להם - לתקוף אותנו. ביום חמישי תהיה הצבעה שמבקרת את הבחירה שלנו. ארצות הברית תרשום שמות".

הציוץ של היילי:


יוזמת ההצעה, טורקיה, קראה לממשל טראמפ לשנות כיוון. שר החוץ של טורקיה, מבלוט צ'בושולו, אמר כי ארצות הברית בודדה עצמה כשהודיעה שהיא מכירה בירושלים כבירת ישראל ולכן היא נאלצת להשתמש בשפת האיומים. "שום מדינה המכבדת עצמה לא תיכנע ללחצים האלה", אמר צ'בושולו.

גם איראן גינתה את האיום של ממשל טראמפ. שר החוץ האיראני, מוחמד זריף, כתב בטוויטר כי "משטר טראמפ חושף את הבוז שלו לדמוקרטיה באמצעות האיומים נגד אלו שמעזים להתנגד לדרישות הביריוניות שלו באו"ם, בזמן שהוא מכנה את איראן דיקטטורה".

הפופולריים