גורם מדיני על ההצבעה באו"ם: "היה יכול להיות גרוע הרבה יותר"

גורם מדיני על הצבעת האו"ם: "הישג לישראל"

אף על פי שההחלטה נגד הכרת טראמפ בירושלים עברה ברוב גדול של 128 תומכות, הגורם אמר לכאן חדשות: "רואים בזה הישג". נתניהו: "ההצבעה – תיאטרון של אבסורד"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שגריר ישראל באו"ם דני דנון
צילום: צילום: אי-פי

גורם מדיני ישראלי אמר הערב (חמישי) ל"כאן חדשות" כי ההצבעה באו"ם נגד הכרת טראמפ בירושלים כבירת ישראל, ברוב של 128 תומכות, היא הישג דיפלומטי. "למרות ההפסד, אנחנו רואים בזה הישג. יכל להיות הרבה יותר גרוע", ניתח הגורם את ההצבעה. לדבריו, בישראל קיימת שביעות רצון מכך שמדינות רבות בחרו להתנגד להחלטה או להימנע מהצבעה.

מיד לאחר ההכרזה על התוצאות, פרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו וידאו בדף הפייסבוק שלו, שבו הגיב להצבעה וכינה את האו"ם "תיאטרון של אבסורד". "ישראל דוחה לחלוטין את ההחלטה המגוחכת הזו", אמר נתניהו, "ירושלים היא בירתנו – תמיד הייתה, ותמיד תהיה".

נתניהו הביע הערכה כלפי "מספר הולך וגודל של מדינות שסירבו להשתתף בתיאטרון האבסורד הזה", והוסיף: "אני רוצה להביע שוב את תודתנו לנשיא טראמפ ולשגרירה היילי, על כך שהגנו בנחרצות על ישראל ועל האמת".

השגרירה של ארצות הברית באו"ם, ניקי היילי, צייצה בחשבון בטוויטר שלה את רשימת המדינות שהצביעו נגד ההחלטה המגנה את ממשל טראמפ, ואלה שנמנעו מההצבעה – 65 בסך הכל. "אנחנו מודים למדינות שלא נפלו בדרכים הלא אחראיות של האו"ם", כתבה היילי.


גם מנכ"ל משרד החוץ יובל רותם פרסם בטוויטר גינוי לתוצאות ההצבעה. "ההצבעה הזו רק מרחיקה את השלום", קבע רותם. "השלום לא יגיע באמצעות הדחקת העובדה שירושלים היא בירת ישראל – אלא באמצעות קבלת העובדה הזו".

בהצבעה שנערכה בעצרת הכללית של האו"ם לביטול הכרת טראמפ בירושלים, שאותה יזמו טורקיה, תימן ומדינות נוספות - תמכו 128 מדינות, לעומת תשע מתנגדות ו-35 שנמנעו. ברשימת המדינות המתנגדות נמצאות: ארצות הברית, טוגו, פלאו, איי מרשל, מיקרונזיה, נאורו, גואטמלה, הונדורס וישראל. בין המדיונת הנמנעות: ארגנטינה, אוסטרליה, קנדה, קרואטיה, צ'כיה, הונגריה, לטביה, מקסיקו, פולין, רומניה, רואנדה ואוגאנדה. ברשימת המדינות שהצביעו בעד ניתן למצוא בין היתר את הודו, סין, יפן, רוסיה, בריטניה, צרפת וגרמניה.

הפופולריים