יו"ר הקואליציה הנכנס אמסלם: "סיגרים ושמפניות זה לא שוחד, אלא מוצרים מתכלים"

אמסלם: "שמפניה זה לא שוחד, אלא מוצר מתכלה"

דוד אמסלם טען כי אם יוגש כתב אישום נגד רה"מ נתניהו, הוא יאלץ להתפטר, אך לדבריו "זה לא סביר שבדמוקרטיה חוקרים ראש ממשלה כי קיבל מחבר סיגר. אולי מחר נעצור ראש ממשלה שקיבל חפיסות שוקולד?"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ אמסלם בכנס לשכת עורכי הדין, היום
צילום: צילום: EilatTV

יו"ר הקואליציה הנכנס ח"כ דוד אמסלם התייחס היום (שבת) לתיק המתנות (תיק 1,000) בו נחקר ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמר: "ראש ממשלה במדינה לא צריך להיחקר על שמפניות וסיגרים. במשטר דמוקרטי סביר והגיוני לא חוקרים ראש ממשלה כי קיבל מחבר שלו סיגר". לדבריו, מדובר ב"מוצר מתכלים". אמסלם, שאמר את הדברים בכנס לשכת עורכי הדין באילת, הוסיף: "אולי מחר נעצור ראש ממשלה שקיבל חפיסות שוקולד?"

יו"ר הקואליציה הנכנס: "אולי מחר נעצור ראש ממשלה שקיבל חפיסות שוקולד?"

צילום: EilatTV

אמסלם טען כי המשטרה תהיה חייבת להמליץ להגיש כתב אישום נגד נתניהו בתום חקירתו. " המשטרה תמליץ על כתב אישום, אין לה ברירה, היא כבר יצאה לדרך. הוא הוסיף כי בניגוד למצב בו המשטרה "אמורה לחקור והפרקליטות - להשתמש בראיות", המשטרה מעוניינת "להתקדם מהר". עם זאת, הוא ציין כי אם יוגש כתב אישום על שוחד נגד נתניהו, הוא לא יוכל להמשיך בתפקידו.

ברקע, יו"ר הקואליציה אמר כי יקדם החוק להגבלת בג"ץ שיוזמים השרים נפתלי בנט ואיילת שקד רק אם יהיה סיכוי לחוק לעבור. "מדינת ישראל מנוהלת על ידי הדרג המשפטי ב-20 השנים האחרונות. אני חושב שנדרשת הפרדה בין הכנסת לבית המשפט", אמר.

בשבוע שעבר פורסם כי אירוע הצדעה למשטרת ישראל שתוכנן להתקיים בכנסת בשבוע הבא נדחה היום (חמישי) בעקבות המתיחות בין הקואליציה לאופוזיציה סביב חוק ההמלצות, אותו הגיש יו"ר הקואליציה הנכנס אמסלם. האירוע, שבו צפויים היו להשתתף מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך, השר לביטחון הפנים גלעד ארדן ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, תוכנן להתקיים במקביל לדיונים על חוק ההמלצות, שגם בהם צפוי להשתתף אלשיך, לקראת הצבעה בקריאה שנייה ושלישית.  קודם לכן תקף ראש הממשלה את שימוש המשטרה בהמלצות חקירה ברקע חקירותיו בפרשות 1000 ו-2000: "אז מה עם יהיו המלצות? רובן מושלכות לפח".

הפופולריים