אלפים בהפגנה נגד השחיתות. יניב: "אל תתנו לאידיוטים להטריל אותנו"

אלפים בהפגנה נגד השחיתות: "לא יטרילו אותנו"

ברחבי הארץ אורגנו 17 הפגנות נגד השחיתות השלטונית. בליכוד זועמים על שלט בהפגנה בת"א עליו נכתב "בוגדיהו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ההפגנות במוצ"ש בתל אביב
צילום: צילום: פלאש 90

בשדרות רוטשילד בתל אביב השתתפו הערב (שבת) כ-4,000 בני אדם בהפגנה השבועית נגד השחיתות. זה השבוע ה-58 להפגנות שהחלו בכיכר גורן בפתח תקווה, סמוך לביתו של היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט, והועתקו לפני כחודש למרכז תל-אביב. על פי ההערכות, מדובר בהפגנה הקטנה ביותר בשדרות רוטשילד.

יושב ראש התנועה לאיכות השלטון, אליעד שרגא, נשא דברים בהפגנה ואמר: "כשנבחרי ציבור נחקרו הם שלחו יד בנפשם כי החברה הקיאה אותם והיום ח"כ ביטן הוא גיבור לאומי, טירוף. מינוי דוד אמסלם ליו"ר הקואליציה מוכיח ששום דבר לא הופנם ולא נלמד. ראש הממשלה חיפש ביריון רפה שכל וזב חוטם כדי שיפגע במשטרה. חברה שמקבלת תופעה כזאת בעצימת עיניים היא חברה גוססת שנושמת את נשמותיה האחרונות ולכן אנחנו פה".

עורך הדין אלדד יניב, יוזם ההפגנות, אמר כי "זו תמונת הניצחון. תשמיעו לנתניהו את מה שהוא שונא לשמוע - 'ביבי הביתה'. כל האידיוטים שהגיעו עם גרדומים, עם חרבות, עם פטישים, תורידו את השלטים האלה. אל תתנו להם להרוס לנו את ההפגנה, אל תתנו להם להטריל אותנו. לקרוא ביבי הביתה, ביבי ביזיון - אפשר. לקרוא פחות קריאות על מנדלבליט, הוא יושב שבעה על אימא שלו ואנחנו מכבדים את זה".

חוץ מן ההפגנה העיקרית בתל אביב, אורגנו הפגנות ב-17 מקומות אחרים ברחבי הארץ. סמוך לכרכור הפגינו כ-300 בני אדם, בעפולה כ-200 ובצומת צמח כמה עשרות.

בעקבות דיווח כי על אחד השלטים בהפגנה בשדרות רוטשילד נכתב "בוגדיהו", קרא יושב ראש הקואליציה, דודי אמסלם, ליושבי ראש המפלגות יש עתיד והמחנה הציוני, יאיר לפיד ואבי גבאי, "לעצור את ההסתה בטרם יהיה מאוחר מדי". לדבריו, "הפגנות השמאל התחילו בלחץ פסול נגד גורמי האכיפה, המשיכו בתמונות שלי ושל ביטן כקופים וצ'חצ'חים, הגיעו בשבוע שעבר לגיליוטינה והסתה לרצח והערב - שלט 'בוגדיהו' נגד ראש הממשלה. המפגינים ברוטשילד רוצים להחליף שלטון שלא בקלפי ובדרך הם חוצים קווים אדומים פעם אחר פעם".

הפופולריים