טראמפ: הפלסטינים לא מוכנים לדבר על שלום, למה שנשלם להם?

טראמפ נגד הפלסטינים: למה שנשלם להם?
נשיא ארה"ב תקף בציוצים את הרשות הפלסטינית בהמשך לאיומיה של השגרירה באו"ם היילי להפסיק העברת כספים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ תקף הלילה (רביעי) בטוויטר את הרשות הפלסטינית. טראמפ כתב כי הפלסטינים מקבלים מאות מיליוני דולרים מארצות הברית אבל אינם מוכנים לשאת ולתת עם ישראל. ״הורדנו את נושא ירושלים מעל השולחן אבל הפלסטינים אינם מוכנים לדבר על שלום. מדוע שנעביר להם תשלומים ענקיים?״, שאל טראמפ בציוץ.

הציוצים של טראמפ הם המשך ישיר לדבריה של שגרירת ארצות הברית באו"ם ניקי היילי מאמש ולפיהם ארצות הברית לא תמשיך לממן את אונר"א (סוכנות הסעד והתעסוקה של האו"ם לפליטים הפלסטינים) אם הפלסטינים לא ישובו לשולחן המשא ומתן. דובר הסוכנות מסר כי "לא קיבלנו שום הודעה על שינוי במימון שארצות הברית מעניקה לארגון".


טראמפ גם רמז כי ישראל הייתה צריכה לשלם מחיר על ההכרה בירושלים. הוא צייץ כי ישראל "הייתה צריכה לשלם עבור זה הרבה יותר". ראש הממשלה בנימין נתניהו טען דווקא כי ההכרה האמריקנית לא תביא ל"תשלום" ישראלי. לפני כשלושה שבועות אמר נתניהו כי הצעד של ארצות הברית "לא נעשה במסגרת פנקסנות או חשבונאות".

סגן השר מייקל אורן אמר הבוקר בכאן רשת ב' כי כשנשיא ארה"ב אמר שנצטרך לשלם על ההכרה בירושלים הוא התכוון לוויתורים ששני הצדדים ייאלצו לעשות במהלך המשא ומתן. לדבריו, לא הובטח דבר בתמורה להצהרת ירושלים. אורן הוסיף כי סוף סוף יש נשיא אמריקני שמבין את המזרח התיכון.

האזינו לסגן השר מייקל אורן בריאיון לקלמןליברמן:

הפופולריים