ברקע חוק המרכולים: השר דוד אזולאי מתפטר מהכנסת, בנו יחליפו

ברקע חוק המרכולים: השר אזולאי מתפטר מהכנסת
חבר הכנסת מש"ס, שנעדר לאחרונה בגלל טיפול רפואי שעבר, יפנה את מקומו במליאה לבנו. אזולאי ימשיך לשמש כשר הדתות. בסביבתו טוענים כי לא עודכן במהלך שיזם דרעי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השר דוד אזולאי וח"כ דודי אמסלם
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

על רקע הקשיים בגיוס רוב בכנסת ודחיית ההצבעה על חוק המרכולים בשבוע, בש"ס הודיעו היום (חמישי) כי שר הדתות וחבר הכנסת דוד אזולאי מתפטר מהכנסת. אזולאי ימשיך לכהן כשר, ובנו, ינון אזולאי, המוצב במקום ה-16 ברשימת המפלגה, ייכנס למליאה במקומו. בש"ס הבהירו כי הוא ישוב לכהן במשכן לאחר שיבריא. בסביבתו הגיבו בהפתעה להודעת ההתפטרות וטענו כי היו"ר אריה דרעי יזם את ההתפטרות מבלי לעדכן אותו, וכי הם שמעו עליה רק מכלי התקשורת.

בתקופה האחרונה נאלץ אזולאי להיעדר מהכנסת בשל טיפול רפואי שעבר, וחסרונו גרע קול מהקואליציה בהצבעות השונות. בהצבעה על חוק המרכולים בקריאה ראשונה, שהתקיימה בחודש שעבר, הסכים ח"כ אילן גילאון (מרצ) להתקזז עם עמיתו מש"ס שאושפז בבית החולים - וספג ביקורת מהאופוזיציה. 

ליברמן בכאן רשת ב' על חוק המרכולים: "היינו מוותרים על הניצחון הזה"

"זהו קיזוז על רקע הומינטרי, שנעשה כדי שעמיתיו של אזולאי לקואליציה, לא יאלצו אותו להפסיק הליך רפואי רק כדי להשתתף בהצבעה", הסביר אז ח"כ גילאון. "היה לי קל יותר לעשות את מה שמצופה, לסרב להתקזז, ולהמשיך במשחק הפוליטי הרגיל והשחוק. אבל, דווקא במקום כמו הכנסת, נכון מתמיד המשפט: במקום בו אין אנשים - היה אתה בן אדם".

ביום שני בלילה הוחלט לדחות את ההצבעה על החוק בקריאה שנייה ושלישית לשבוע הבא, לאחר שהקואליציה לא הצליחה להבטיח רוב - הן בשל איסור הרופאים לשחרר את השר אזולאי, והן בעקבות נבצרותו של ח״כ יהודה גליק (הליכוד) היושב שבעה על אשתו. באופוזיציה הבהירו כי למרות הנסיבות שבהן נעדרו השניים, אין להם כוונה להתקזז בהצבעה. ח"כים בקואליציה תקפו את המהלך, ויו"ר הכנסת יולי אדלשטיין קרא לאופוזיציה "לחזור בה מההחלטה חסרת הרגישות הזו", אך בסופו של דבר ההצבעה נדחתה.

יו"ר ש"ס אריה דרעי פרסם השבוע התנצלות, לאחר שהודה כי פעל כדי להביא את ח"כ גליק (הליכוד) להצבעה על חוק המרכולים במהלך השבעה על רעייתו. "אני כואב את כאב יהודה גליק על מות רעייתו ז״ל", כתב דרעי בחשבון הטוויטר שלו, "אם פגעתי ברגשותיו של יהודה חברי - אני מתנצל". 

הפופולריים