ברקת נגד כחלון: "מביא את העיר למצוקה בכוונה"

ברקת נגד כחלון: "מביא את העיר למצוקה בכוונה"

ראש עיריית ירושלים תקף בכאן רשת ב' את שר האוצר: "אין לי הסבר מדוע הוא לא רוצה להיפגש איתי". מנכ"ל משרד הפנים: "עיריית ירושלים תכננה לשפוך זבל מול בית אמו של כחלון"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת
צילום: צילום: פלאש 90

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, תקף הבוקר (ראשון) בכאן רשת ב' את שר האוצר, משה כחלון, ואמר כי הוא מנסה לפגוע בעיר באופן מכוון. ברקת אמר בראיון כי שר כחלון מסרב לפגוש אותו ללא כל סיבה.

"אין לי הסבר למה משה כחלון לא נפגש איתנו שלוש שנים", אמר ראש עיריית ירושלים. "אין לי הסבר לניסיון הזה לפגוע בירושלים - הוא רוצה ביד מכוונת להביא את העיר למצוקה".

ברקת אמר עוד כי "ירושלמי היום שווה 30% מהממוצע במדינה וחצי מתל אביבי. המאבק הוא על השירותים שניתנים לירושלמים – האם אנחנו משלימים עם זה, או נאבקים נגד הקיפוח הנורא הזה. אני שואל את האוצר – למה אתם רוצים להשוות את ירושלים? שהיא תישאר זנב לשועלים? כל מי שיבדוק איך העיר מנוהלת יגלה שהיא מנוהלת נפלא".

ברקת התייחס לתכנית הקיצוצים שהוא יוזם בעירייה: "אם עושים חשבון, מגיעים לסדר גודל של יותר מ-2,000 מפוטרים. זו לא התייעלות, זו הורדת רמת השירותים שהאוצר כופה עלינו. אם לא נקבל משאבים מהממשלה, נצטרך להוריד את רמת השירותיות". 

עוד הבוקר התראיין לכאן רשת ב' מנכ"ל משרד הפנים, מרדכי כהן, והאשים את ברקת בסכסוך עם שר האוצר. הוא אמר כי "עיריית ירושלים מנהלת מאבק פוליטי ולא מקצועי". כהן הוסף כי קיבל עדכון שבמסגרת המאבק של עיריית ירושלים, "תכננו לשפוך זבל מול הבית של אימו של משה כחלון, אישה בת 92. בסוף זה לא קרה".

בתוך כך, ברקע השביתה הכללית בבירה, סיעת "התעוררות" מהאופוזיציה בירושלים פנתה הבוקר למשרד הפנים בבקשה  שיטיל על ברקת לשלם מכיסו על הקמפיין נגד כחלון ועל פינוי האשפה שהושלכה בשבוע שעבר מול משרד האוצר.

ביום חמישי האחרון תלתה עיריית ירושלים שלטים נגד כחלון, כחלק מהסכסוך המתמשך בין ברקת ליו,ר כולנו. שלטי הענק, שעלותם 90 אלף שקל מכספי משלם המסים, נתלו לאורך עשרות מטרים על גשר המיתרים. בין השאר, נכתב עליהם "כחלון מפקיר את ירושלים" ו"כחלון, נטו נגד ירושלים".


בין ברקת למשרד האוצר ישנו פער של כ-150 מיליון שקל, שאותם ראש העיר דורש מהאוצר לקראת תקציב 2018 של העירייה. במשרד האוצר מסרבים לתת את הסכום הזה וברקת הודיע בתחילת השבוע שהוא ייאלץ לפטר יותר מ-200 עובדים.

המאבק בין ברקת לכחלון הוא סכסוך אישי הנמשך זה שלוש שנים, במהלכו טוען ברקת כי כחלון מסרב לפגוש אותו מאז מונה לשר האוצר.

הפופולריים