עימות חריף בין נתניהו לבנט: "אתה רוצה שנפרק את הממשלה?"

עימות בין נתניהו לבנט: "רוצה לפרק את הממשלה?"

השניים התווכחו על רקע האיום של שר החינוך, שנחשף בכאן חדשות, סביב קידום חוק למען אוניברסיטת אריאל. הליכוד על בנט: "התעקשותו מיותרת וילדותית"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו ובנט במליאת הכנסת
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החינוך נפתלי בנט, קיימו היום (ראשון) עימות חריף, שבמהלכו שאל בזעם ראש הממשלה את יו"ר הבית היהודי אם הוא "רוצה שנפרק את הממשלה". זאת, על רקע אולטימטום שהציג בנט לנתניהו ופורסם הבוקר בכאן רשת ב', לפיו ועדת השרים לחקיקה תשבות עד שראש הממשלה יקדם את חוק אוניברסיטת אריאל.

העימות בין השניים פרץ בישיבת ראשי סיעות הקואליציה. בנט אמר לנתניהו: "דיברתי איתך בשבוע שעבר על חוק מל"ג יו"ש. הבטחת שתטפל בזה, אבל לא קרה כלום". ראש הממשלה השיב לו: "אנחנו נטפל בזה ואנחנו נפתור את הבעיה". על כך אמר בנט: "כבר אמרתי לך שבוע שעבר ולא עשית כלום", ונתניהו ענה: "למה אתה מתנהל בצורה כזאת?".

לאחר מכן, אמר יו"ר הבית היהודי: "הלוואי שהייתם מתאמצים על חוק אריאל שהוא חוק חשוב כמו שאתם מתאמצים על חוקים חסרי תוכן כמו חוק ההמלצות ועונש מוות למחבלים". ראש הממשלה ענה לו: "פעלתי למען אריאל, אתה לא תספר לי מה זה לדאוג לאריאל".

היום הודיעה שרת המשפטים ויו"ר ועדת שרים לענייני חקיקה, ח"כ איילת שקד, לראש הממשלה בפתח ישיבת הוועדה, כי אין בכוונתה לדון בנושאים שעל סדר היום. זאת בעקבות סירוב ראש הממשלה להיענות לדרישת הבית היהודי ולקדם את חוק מל"ג יו"ש.

גם בנט עצמו הודיע כי מפלגתו תשבית את ועדת השרים לחקיקה של הכנסת, אם לא יקודם היום חוק אוניברסיטת אריאל שיזמו הח"כים שולי מועלם (הבית היהודי) ויעקב מרגי (ש"ס). החוק, שנקרא "חוק מל"ג יו"ש", מורה על ביטול המועצה להשכלה גבוהה יהודה ושומרון, והכפפת אוניברסיטת אריאל, שמעבר לקו הירוק, למועצה להשכלה גבוהה של ירושלים.

מהליכוד נמסר בתגובה: "ראש הממשלה נתניהו אמר בישיבת ראשי הקואליציה באופן חד משמעי שהוא תומך בחוק אוניברסיטת אריאל ויפעל להעברתו בהקדם. ראש הממשלה העיר שהוויכוח מיותר מפני שבעוד שבוע ייכנס מיקי זוהר לתפקידו ויעביר את החוק ועל כן כל הניסיון לייצר עימות בנושא בישיבת ראשי מפלגות הקואליציה הוא מלאכותי, מיותר ונועד לקושש כותרות. הדברים שנאמרו לשר בנט היו תגובה על התעקשות מיותרת וילדותית על החלטה שכבר התקבלה. ראש הממשלה שאפשר את הפיכת מכללת אריאל לאוניברסיטה לא זקוק לשום הטפות מוסר או חיזוקים כדי לתמוך בהחלת חוק המל"ג עליה".

הפופולריים