גבאי על הקלטת יאיר נתניהו: "דברים מתחברים לי"

גבאי על הקלטת יאיר נתניהו: "דברים מתחברים לי"

יו"ר המחנה הציוני הגיב בכאן רשת ב' על ההקלטה שבה נשמע בנו של ראש הממשלה משוחח על מתווה הגז: "לא יכול להיות שמשפחת נתניהו מכירה רק את הטייקונים וילדיהם"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבי גבאי
צילום: צילום: פלאש 90

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי אמר הבוקר (שלישי) בכאן רשת ב' כי ההקלטה שפורסמה אמש בחברת החדשות, ובה נשמע בנו של ראש הממשלה משוחח עם חברו, הבן של הטייקון קובי מימון, סביב מתווה הגז שנחתם בשנת 2015. "תמיד הרגשתי שיש משהו שאני לא יודע לגבי המתווה המושחת הזה. אני שומע את הדברים בהקלטה וזה מתחבר לי", טען גבאי בראיון לאריה גולן בתכנית "הבוקר הזה".

האזינו לראיון עם גבאי בכאן רשת ב':

"אני לא נכנס לשיח של ילדים של ראש הממשלה ולא למשפחת נתניהו", הבהיר גבאי בפתח דבריו. "אני עוסק רק בדבר המשמעותי – מתווה הגז. ההקלטה מקיץ 2015, שבו נלחמתי במתווה המושחת הזה. אני שומע את הדברים וזה מתחבר לי לפרסומים בשבוע האחרון שמהם הבנו את היקף הרווחים של מאגר תמר – אז איך יכול להיות שנתנו להם יציבות רגולטורית?".

בהמשך, תקף יו"ר המחנה הציוני את נתניהו וקבע כי "יש לנו ראש ממשלה שחלק ניכר מחבריו הוא בוחר לפי הכיס. הוא צריך לבחור גם חברים אחרים, שיכיר אנשים שעוסקים בחיים של האנשים שלנו. לא יכול להיות שראש הממשלה וגם הילדים שלו מכירים רק ילדים של טייקונים וטייקונים בעצמם – איך מנהלים מדינה ככה? אמרתי לכל אורך הדרך שמתווה הגז מושחת, ועכשיו ברור שצדקתי".

על טענת ראש הממשלה כי כלל אינו מכיר את הטייקון קובי מימון, שבנו נשמע בהקלטה, אמר גבאי: "אני מתקשה להאמין שבעיצומו של מתווה הגז, הבן שלך חבר של הבן של הטייקון שמחזיק בגז, וגר אצלך בבית – ואתה לא יודע. צריך להזכיר שראש הממשלה היה בטירוף מוחלט להעביר את מתווה הגז ולא היה מוכן לשנות שום דבר. היום אנחנו מבינים טוב יותר מה קרה באותו קיץ נורא של 2015". על הקריאות לחקור את הדברים שעלו בקלטת אמר כי "דברים כאלה נבדקים במשטרה, והיועץ המשפטי לממשלה צריך להחליט מה הוא עושה".

סגן ראש אגף האבטחה בשב"כ לשעבר, עודד רז, אמר הבוקר בריאיון לקלמן-ליברמן כי "אני לא זוכר מצב שבו מאבטח שב"כ הקליט מאובטח. אם דברים כאלה ימשיכו לקרות, לא תוכל להיות עוד אבטחת אישים. מה שקורה באוטו צריך להישאר באוטו, ערכית ומקצועית גרידא". על סוגיית האבטחה של ילדיו של ראש הממשלה אמר רז כי היא "בעייתית מאוד ואובססיבית, ואין לה שום קשר לאבטחה. לראייה, אף ילד של ראש ממשלה אחר לא אובטח, אף על פי שיש מאוימים יותר וכאלה שאצורים אצלם סודות לא פחות מנתניהו".

בהקלטה שנחשפה אמש נשמע נתניהו משוחח עם שני חברים, אחד מהם בנו של הטייקון קובי מימון, כשהם בגילופין. השיחה הוקלטה בעת חזרתם מבילוי במועדון חשפנות בתל אביב, בליווי מאבטח במימון המדינה, ובה נשמע נתניהו הבן משוחח על מתווה הגז, וכן מדבר על נשים באופן מבזה. נתניהו הבן נשמע אומר לבנו של קובי מימון: "אחי, אתה חייב לפרגן לי - אבא שלי עשה לאבא שלך אחלה עסקה, נלחם בכנסת בשביל זה". הוא הוסיף: "אחי, אבא שלי סידר לך עכשיו 20 מיליארד דולר הצגה, ואתה לא יכול לפרגן לי ב-400 שקל?".

הפופולריים