נתניהו על ההקלטה של בנו: "חינכנו לכבד נשים, זו הייתה הלצה חסרת טעם"

נתניהו על ההקלטה של בנו: "חינכנו לכבד נשים"

ראש הממשלה הגיב לפרסום אמש, שבו נשמע יאיר נתניהו משוחח גם על מתווה הגז: "לא מכיר את קובי מימון, פעלתי לטובת ישראל". יחימוביץ': "ההקלטה – קו פרשת המים של נתניהו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: צילום: אוהד צוויגנברג, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב היום (שלישי) על פרסום ההקלטה של בנו יאיר אמש בחברת החדשות, שבה הוא נשמע משוחח על מתווה הגז עם בנו של הטייקון קובי מימון ומדבר באופן מבזה על נשים. "בני יאיר אמר דברי הבל על נשים. הוא עשה זאת תחת השפעת אלכוהול. הוא התנצל על כך, ובצדק", הבהיר נתניהו בכינוס עם שגרירי מדינות נאט"ו בירושלים.

"יאיר אמר שני דברים נוספים: שזה לא הוא, ושאלה לא הערכים שעליהם הוא התחנך בבית - והוא צודק", המשיך ראש הממשלה. "רעייתי ואני חינכנו לכבד כל אדם באשר הוא ולכבד כל אישה באשר היא, וזו הסיבה שאני מתנגד להדרת נשים ופועל להעצמת נשים".

נתניהו התייחס גם לאמירה של בנו מהקלטת, שלפיה הוא "סגר לקובי מימון עסקה של 20 מיליארד דולר" בהתייחס למתווה הגז: "יאיר לא ידע על המתווה, ומה שאמר היה תחת השפעת אלכוהול. זו הלצה חסרת טעם. הוא הסתלבט על חבר, ומי שמצוי בעובדות של עסקי הגז יודע בדיוק מה שאני אומר. מתווה הגז היה לטובת מדינת ישראל.

"לגבי שאלת לגבי קובי מימון, קודם כל אני רוצה להבהיר - אין לי שום קשר לקובי מימון. נדמה לי שפגשתי אותו רק פעם אחת בחיי, בערך לפני עשר שנים. אין לי שום קשר איתו, ואני גם לא מכיר את הקשר של יאיר עם בנו. אני פעלתי בעניין הגז לטובת האינטרסים של מדינת ישראל, ואנחנו מביאים הרבה מאוד מיליארדים של שקלים לקופת המדינה משדות הגז".

בהמשך, השתלח נתניהו בחברת החדשות על פרסום ההקלטה: "ערוץ 2 פרסם את הקלטת הזו. מה שאני יודע הוא שהנהג במשרד ראש הממשלה הקליט בסתר. הוא ניסה למכור את הקלטת הזו, לפי הבנתי, לפחות לשני גורמים מרכזיים בתקשורת, תמורת אלפי דולרים, אולי עשרות אלפי דולרים. ראוי שערוץ 2 ראוי יודיע אם אכן רכש אותה, וכמה שילם עבורה".

בעקבות התיעוד שהופץ אמש, פרסמה היום הדוגמנית לי לוי, חברתו לשעבר של יאיר נתניהו, פוסט בפייסבוק שבו הכריזה כי היא "חשה בושה גדולה שהייתי בת זוג של אדם שמחזיק בדעות חשוכות כלפי נשים". לוי כתבה: "לעובדה שאולי הדוברים היו לאחר ערב בילוי ורווי אלכוהול, אין משום להפחית מחומרת הדברים, הגועל והחלחלה שאחזה בי בזמן ששמעתי והבנתי את תוכן השיחה. חשוב לי להדגיש כי תחושת הגועל לא נובעת מהעובדה כי אולי חלק מהדברים כוונו אליי, אלא מעצם העובדה שגם היום בעולמינו ישנם כאלה שחושבים ומדברים בצורה כזאת פוגענית ומזלזלת בנו הנשים".

ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) תקפה היום בחריפות את תוכן הקלטת שבה נשמע בנו של ראש הממשלה וכינתה אותו "קו פרשת המים של נתניהו". בראיון לאסתי פרז בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב', אמרה יחימוביץ': "נחצה כאן גבול. בנו של המנהיג של מדינת ישראל צורך בלי בושה שירותי זנות, ובעיניי זה סוג של אונס והזונות הן הקורבן".

"כל הסצנה המבחילה הזו מתרחשת בליל שבת, בתוך רכב עם נהג ומאבטח שהציבור מממן - הכל בשעה שבכנסת מדברים על חוק לסגירת מרכולים בשבת", הטיחה חברת הכנסת. לדבריה, "יאיר נתניהו לא נחבא אל הכלים ולא אדם פרטי, הוא בחר להיות דמות ציבורית. ראוי שהציבור ייחשף למשמעויות של הסיפור הזה. רוב "האנשים הצעירים" לא מתנהגים בצורה כל כך רקובה".

האזינו ליחימוביץ' בכאן רשת ב':

הבוקר התייחס גם יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי להקלטה של נתניהו הבן, בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב'. "תמיד הרגשתי שיש משהו שאני לא יודע לגבי מתווה הגז המושחת הזה. אני שומע את הדברים בהקלטה וזה מתחבר לי", טען גבאי.

"אני לא נכנס לשיח של ילדים של ראש הממשלה ולא למשפחת נתניהו", הבהיר גבאי. "יש לנו ראש ממשלה שחלק ניכר מחבריו הוא בוחר לפי הכיס. הוא צריך לבחור גם חברים אחרים, שיכיר אנשים שעוסקים בחיים של האנשים שלנו. לא יכול להיות שראש הממשלה וגם הילדים שלו מכירים רק ילדים של טייקונים וטייקונים בעצמם – איך מנהלים מדינה ככה? אמרתי לכל אורך הדרך שמתווה הגז מושחת, ועכשיו ברור שצדקתי".

סגן ראש אגף האבטחה בשב"כ לשעבר, עודד רז, מגיב על קלטת יאיר נתניהו:

הפופולריים