סוריה התלוננה לאו"ם: "תקיפות ישראל נועדו להגן על דאעש"

סוריה לאו"ם: תקיפות ישראל נועדו להגן על דאעש
משרד החוץ של המדינה פנה למזכ"ל האו"ם והזהיר כי "התוקפנות והמסוכנת של ישראל עלולה להביא לפיצוץ האזור"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא סוריה, בשאר אל-אסד
צילום: צילום: אי-פי

משרד החוץ הסורי שלח הערב (שלישי) שתי אגרות למזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש, ולנשיא מועצת הביטחון, בעניין האשמתה של סוריה בתקיפות הישראליות הלילה ליד דמשק. באגרת האשימה סוריה את ישראל בשיתוף-פעולה עם ארגוני הטרור "המדינה האסלאמית" וג'בהת אל-נוסרה".

"התקיפות החוזרות ונשנות של ישראל לא יצליחו להגן על סוכניה ושותפיה של ישראל בסוריה, ובראשם המדינה האסלאמית וג'בהת א-נוסרה", נכתב באגרת. עוד נכתב כי "התקיפות מדגישות את דרך הפעולה התוקפנית והמסוכנת של ישראל כדי להביא לפיצוץ האזור ולסבך את המצב בו על מנת לשרת את מטרותיה של ישראל, שהן תמיכה בטרור והמשך הכיבוש של השטחים הערביים".

הבוקר הודיע צבא סוריה כי מטוסים של חיל האוויר הישראלי ביצעו תקיפה באזור העיר אל-קוטייפה שבפרברי הבירה דמשק. על פי ההודעה, התקיפה בוצעה בשעה 02:40 וכללה שלושה גלים של ירי טילים - פעמיים מהאוויר, ובפעם השלישית מהקרקע. מדיווחים של האופוזיציה הסורית עולה כי יעד התקיפה היה תחמושת של הצבא המקומי.

בהודעה נטען עוד כי מטוסי חיל האוויר שיגרו את הטילים מהמרחב האווירי של לבנון, וכי מערכות ההגנה האווירית הסוריות השיבו אש לעברם, ואף הצליחו להשמיד אחד מהטילים. כמו כן, צוין כי התקיפה הישראלית הסבה נזק למוצב צבאי סורי. 

"התוקפנות הבוטה הזו מדגישה שוב את תמיכתה של ישראל בכנופיות הטרור החמושות בסוריה, ואת ניסיונותיה הנואשים להעלות את המורל הקורס כתוצאה מהמכות הכואבות שהטרוריסטים מקבלים", מסר הצבא הסורי. הצבא הזהיר מפני "ההשלכות המסוכנות של הפעולות התוקפניות האלה, שישראל נושאת במלוא האחריות ביחס לתוצאות שלהן".

בהודעה מטעם צבאו של הנשיא בשאר אסד נטען כי מטוסי חיל האוויר שיגרו את הטילים מהמרחב האווירי של לבנון, וכי מערכות ההגנה האווירית הסוריות השיבו אש לעברם, ואף הצליחו להשמיד אחד מהטילים. כמו כן, צוין כי התקיפה הישראלית הסבה נזק למוצב צבאי סורי. 

לפני כחודש האשימה סוריה כי ישראל תקפה בסיס צבאי, גם כן סמוך לבירה דמשק, שבו שוכן מתקן של המכון הסורי לפיתוח אמצעי לחימה. שלושה ימים לפני כן, פרסמה הטלוויזיה הממלכתית בדמשק כי חיל האוויר תקף כמה מטרות צבאיות buxpu, באזור הבירה. לפי הדיווחים, הירי נעשה מהמרחב האווירי של לבנון, ולא של סוריה, והירי היה לעבר בסיס צבאי שאיראן מקימה באזור ושבנייתו טרם הושלמה. כמו כן הותקפו יעדים של חטיבות 90 ו-91 של הצבא הסורי, בין העיירות כסווה וסחנאיא שמדרום-מערב לבירה, וכן יעדים של חיזבאללה.

הפופולריים