לפיד על הטענות נגד פרי: "מאמין לו, תכנית טלוויזיה היא לא בית דין"

לפיד על הטענות נגד פרי: "אני מאמין לו"

יו"ר יש עתיד התייחס בראיון לכאן רשת ב' לתחקיר "עובדה", ולפיו הח"כ ממפלגתו כשל בבדיקת פוליגרף בשאלה אם העביר לדרעי מידע על האזנות סתר נגדו בעת שהיה ראש השב"כ. "המבחן הוא משפטי, הוא זוכה מחקירת ההדלפות", אמר
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר יש עתיד וח"כ יעקב פרי, 2013
צילום: צילום: פלאש 90

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הדף הבוקר (חמישי) את הטענות שהועלו כלפי חבר מפלגתו ח"כ יעקב פרי בתחקיר "עובדה" שפורסם אמש, ולפיהן כשל בבדיקת פוליגרף בשאלה אם העביר לאריה דרעי מידע בנוגע להאזנות סתר שבוצעו נגדו בתחילת שנות ה-90. פרי, אז ראש השב"כ, מכחיש את ממצאי התחקיר של העיתונאי עמרי אסנהיים.

"אני מאמין לפרי", אמר הח"כ בראיון לקיטל-גילת בכאן רשת ב'. "המבחן הוא משפטי. הוא זוכה מחקירת ההדלפות אז אני לא רואה מצב שבו תכניות טלוויזיה הופכות לבית דין".

על התנהלות הממשלה אמר לפיד כי "יש המון כסף, רק במקום להשתמש בו לטובת הציבור, הם זורקים את זה אחד על השני למטרות פוליטיות, כי כל מה שמעניין אותם זו פוליטיקה. זו ממשלה שלא עובדת בשביל הציבור, אלא רק בשביל עצמה".

יו"ר יש עתיד התייחס גם ליחסיו עם שר האוצר, משה כחלון: "אני מדבר עם כחלון כל הזמן. דעותינו לא בהכרח רחוקות. אני חושב שכחלון הוא אדם עם רגישות חברתית והוא מתאמץ לעשות דברים לטובת שכבות חלשות, רק שיש לו ממשלה וראש ממשלה הוא זה שמחליט שפוליטיקה היא המטרה הראשונה של הכסף הציבורי".

לגבי אישור חוק המרכולים, אמר לפיד כי מדובר ב"כפייה חרדית חסרת מעצורים וכוחנות לשמה נגד חילונים ומסורתיים. אומרים 'נבוא לערים ולשכונות, שבהן לא גר אפילו חרדי אחד, כדי לסגור אותן'. החרדים קלטו שעכשיו נתניהו מתקפל ונכנע בכל דבר בגלל החקירות, אז הם איבדו את הברקסים ודורסים את הציבור החילוני והמסורתי".

הוא הוסיף כי "במקום שהשבת תהיה מה שמאחד בינינו, היא תהפוך להיות מה שמפריד בינינו. אצלי מדליקים נרות. יש לי כבוד ליהדות, היא חלק מחיי. אבל יש לי אפס כבוד לאנשים שמנסים לכפות על אחרים איך לחיות. אריה דרעי לא יגיד לי איך להיות יהודי".

הפופולריים