המדינה תקצה 17 מיליון שקל לביטוח נזקי פשיעה חקלאית

המדינה תקצה 17 מיליון שקל לביטוח פשיעה חקלאית

משרדי החקלאות והאוצר סיכמו על הקמת קרן שתיתן מענה לחקלאים. בתחילת השבוע פורסם כאן חדשות כי חברות ביטוח מסרבות לבטח חקלאים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שי דרומי, 2007
צילום: צילום: גילי יערי, פלאש 90

שר החקלאות אורי אריאל ושר האוצר משה כחלון סיכמו על הקצאת 16.8 מיליון שקל לטובת טיפול בנזקי הפשיעה החקלאית. הסכום יעבור לקרן נזקי טבע, כחלק מתקציב שיינתן בכפוף לאישור אגף התקציבים, במסגרת תכנית לצמצום "הטרור החקלאי". בתחילת השבוע פורסם בכאן חדשות כי חברות ביטוח מסרבות לבטח את החקלאים, שנותרים חשופים לפגיעה כלכלית קשה. 

בהודעה מטעם השר אריאל נכתב כי התקציב יאפשר לחקלאים לקבל מענה ביטוחי לגניבות חקלאיות לגניבות צאן ועגלים, ביטוח להצתות בבתי אריזה וביטוח לגניבת תוצרת חקלאית. "הרחבת הביטחון של החקלאים הוא יעד", אמר השר אריאל. "החקלאים יקבלו פיצוי הולם תוך מזעור הסיכונים באופן שיאפשר יצירת חקלאות רווחית ויציבה".

לדבריו, מדובר בצעד אחד מתוך שורה של שינויים לטובת החקלאים המתמודדים עם התופעה ההולכת וגוברת. "במקביל, במטרה למגר את תופעת הגניבות החקלאיות ולהעניק לחקלאי ישראל ביטחון, יחד עם שרת המשפטים ועם השר לביטחון הפנים נשנה לחלוטין את כל ההתייחסות לפשיעה ולטרור החקלאי באמצעות תיקוני חקיקה לתפיסת פולש, קנס מנהלי ללא הוכחת נזק וככל שהעבירה קשה יותר, הקנס יהיה גבוה וכבד יותר", הוסיף אריאל.

הפופולריים