ישראל מחתה בפני מצרים: "לא מוזמנים לתדרוכים דיפלומטיים"

ישראל מחתה בפני מצרים: "לא מוזמנים לתדרוכים"

השגריר דוד גוברין הגיש מחאה רשמית לקהיר, וטען כי נציגים ישראלים לא הוזמנו לתדרוך שעסק במאבק של מצרים בדאעש - למרות הפרסומים שישראל מסייעת בו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה ושר החוץ המצרי
צילום: צילום: אי-פי

שגריר ישראל במצרים דוד גוברין הגיש מחאה רשמית לקהיר, שבה הלין על כך שהוא ויתר הנציגים הישראלים אינם מוזמנים לאירועים ולתדרוכים דיפלומטים – כך פורסם הערב (חמישי) לראשונה בכאן 11. במברק שהעביר גוברין נכתב, בין היתר, כי השגרירות הישראלית מביעה "מורת רוחה" מאי הזמנתה לאירועים המדוברים.


גוברין תיאר בפני המצרים כמה אירועים, שבהם התברר לו כי כל השגרירויות הזרות מוזמנות באופן קבוע לתדרוכים של משרד החוץ המקומי, למעט זו הישראלית. אחת מהשיחות הללו עסקה במאבק של מצרים בדאעש, וישראל לא הוזמנה אליה – אף על פי שעל פי דיווחים שונים במצרים, היא מעורבת במאבק וחיל האוויר הישראלי אף מפציץ מטרות של הארגון בסיני.

"שגרירות ישראל בקהיר מבקשת בזאת להביע את מורת רוחה מהעובדה שהיא לא הוזמנה מעולם לתדרוכים אלה ולתדרוכים אחרים שעורך משרד החוץ המצרי", נכתב בנוסח המברק הישראלי. השגריר גוברין גם הגדיר את היחסים בין שתי המדינות כ"אסטרטגיים וחשובים מאוד".

דובר משרד החוץ מסר בתגובה לפרסום: "איננו מגיבים על התכתבויות פנימיות".

שגריר מצרים לכאן רשת ב': "מייחלים לשלום מלא"

לאחרונה דווח כי המודיעין המצרי ניהל מגעים עם חמאס, בניסיון למנוע הידרדרות עם ישראל ברצועת עזה. על פי פרסום בעיתון הלבנוני אל-אח'באר, המצרים ביקשו מחמאס למנוע מארגונים קטנים ברצועה לשגר רקטות אל יישובי עוטף עזה, משום שהדבר עלול להוביל את ישראל להגיב ולהסלים את הצדדים לכדי "מלחמה הרסנית".

בחודש נובמבר האחרון התראיין שגריר מצרים בישראל, חאזם חיירת, בתוכנית "מרחאבית" בכאן רשת ב' והצהיר כי השלום בין שתי המדינות הוא "יוזמה אמיצה, שמטרתה שישראל תחיה בשלום עם כל עמי האזור". לדבריו,"עדיין יש צורך בשלום אמיתי ובר קיימא, שעליו דיבר סאדאת כשביקר בישראל".

הפופולריים